Міністр оборони США Ллойд Остін 30 вересня поспілкувався з своїм ізраїльським колегою Йоавом Галланом, під час якої, серед іншого, обговорив операції Ізраїлю.
Як повідомляє пресслужба Пентагону, міністр Остін підтвердив підтримку США права Ізраїлю на захист від Ірану, ліванської «Хезболли», яку США визнали терористичною організацією, тоді як ЄС визнав такою лише її воєнізоване крило, але не політичну партію, угруповання «Хамас» (також визнане Вашингтоном терористичним), хуситів та інших підтримуваних Іраном терористичних організацій.
Вони погодилися з необхідністю «демонтажу інфраструктури нападів уздовж кордону, щоб унеможливити напади ліванської «Хезболли» на північні громади Ізраїлю, подібні до тих, що сталися 7 жовтня».
Секретар підтвердив, що необхідне дипломатичне врегулювання для забезпечення безпечного повернення цивільного населення до своїх домівок по обидва боки кордону.
За повідомленням, Остін і Галлан обговорили важливість якнайшвидшого переходу від військових операцій до дипломатичного шляху забезпечення безпеки і стабільності.
Ця розмова відбулася на тлі повідомлень медіа про можливу наземну операцію армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) в Лівані. Згодом ЦАХАЛ оголосив початок обмежених наземних рейдів на півдні Лівану проти об’єктів та інфраструктури «Хезболли».
Читайте також: Вбивство лідера «Хезболли» призведе до «знищення» Ізраїлю – віцепрезидент Ірану
Раніше 30 вересня президент США Джо Байден закликав Ізраїль утриматися від наземної операції на півдні Лівану, оскільки в такому разі події на Близькому Сході можуть вийти з-під контролю.
Європейський Союз також 30 вересня закликав до негайного припинення вогню між «Хезболлою» та Ізраїлем.
17 і 18 вересня у Лівані сталася серія вибухів пейджерів та рацій, які «Хезболла» використовує для оперативного зв’язку. «Хезболла» звинуватила в організації атаки Ізраїль, влада якого не брала на себе відповідальність за цю операцію.
Увечері 27 вересня Армія оборони Ізраїлю завдала авіаудару по штабу «Хезболли» в південному передмісті Бейрута Дахія, а потім ще по кількох об’єктах у цьому ж районі. Внаслідок удару був убитий лідер «Хезболли» Хасан Насралла.
Сполучені Штати визнали ліванське проіранське угруповання «Хезболла» терористичною організацією, а Європейський союз вніс у чорний список лише її збройне крило, але не політичну партію. Політична партія «Хезболла» має місця в парламенті Лівану, вона представлена і в уряді цієї країни.