Китаю варто припинити підтримувати Росію, яка веде війну проти України, якщо він планує мати добрі відносини з Європою, заявив на брифінгу 14 травня заступник речника Держдепартаменту США Ведант Патель.
«Якщо Китай претендує на добрі відносини з Європою й іншими країнами, він не може продовжувати підтримку найбільшої загрози європейській безпеці, а нею є агресія Росії проти України», – сказав він.
За словами Пателя, такою є позиція США, і таку ж думку висловили держави «Групи семи», союзники в НАТО й країни ЄС.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Лідер Китаю виступив проти критики його країни через звʼязки з Росією«Якщо Китай зупинить підтримку Росії, їй буде важко продовжувати війну проти України. Жодна країна не повинна давати Путіну платформу для ведення агресивної війни проти України», – заявив представник Державного департаменту, відповідаючи на запитання щодо очікувань від планованого візиту російського лідера Володимира Путіна до Китаю.
14 травня в Кремлі повідомили, що перший закордонний візит після пʼятого вступу на посаду президента РФ Володимир Путін здійснить до Китаю. Державний візит до КНР запланований на 16–17 травня.
Хоча Китай заявляє, що є нейтральною стороною, його критикують за відмову засудити Москву за її повномасштабне вторгнення в Україну. За останні роки Китай і Росія розширили економічне співробітництво і дипломатичні контакти, а після повномасштабного вторгнення в Україну їхнє стратегічне партнерство лише посилилося.
Пекін раніше висунув свій «мирний план» із 12 пунктів із закликом до деескалації й остаточного припинення вогню в Україні. Захід скептично ставиться до пропозицій Китаю щодо політичного врегулювання в Україні. Цей план був значною мірою відхилений Заходом через відмову Китаю засудити Росію за вторгнення до свого суверенного сусіда і через те, що він повторює російські тези, зокрема звинувачення на адресу Заходу в неспровокованому вторгненні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Європейське турне Сі Цзіньпіна і «мирний план для України»: його справді міг зробити Chat GPT?