Спікер Палати представників США Майк Джонсон 15 січня заявив, що усунув голову Комітету з розвідки Палати представників, який був відкритим прихильником допомоги Україні.
Республіканець Джонсон сказав журналістам, що конгресмен Майк Тернер – республіканець від штату Огайо – більше не керуватиме комітетом, який наглядає за розвідувальними службами країни.
Джонсон пояснив це рішення тим, що «розвідувальному співтовариству та всьому, що пов’язано з (комітетом – ред.), потрібен свіжий старт».
Він стверджує, що це не пов’язано з обраним президентом Дональдом Трампом, інавгурація якого запланована на 20 січня.
Читайте також: Рубіо на слуханнях у Сенаті США охарактеризував Китай як загрозу
«Це рішення Палати представників, і це не є виявом неповаги до нашого голови, який йде з посади. Він чудово попрацював», – сказав Джонсон.
Тернер, який обіймав посаду голови комітету з 2023 року, заперечив пояснення Джонсона. У коментарі американській телерадіокомпанії CBS, він заявив, що спікер Палати посилався на «занепокоєння з боку Мар-а-Лаго» – маєтку Трампа у Флориді.
У соцмережі Х (раніше Twitter) він сказав, що для нього було честю працювати головою комітету. За словами Тернера, під його керівництвом цілісність комітету було відновлено, а його місія повернулася до основної сфери національної безпеки.
У листопаді 2024 року Тернер підтримав послаблення обмежень для України на використання американської зброї для ударів по Росії, заявивши, що це рішення треба було ухвалювати раніше.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рубіо, Реткліфф, Геґсет та інші. Хто це такі і чому вони впливатимуть на завершення війни Росії проти України?Окрім гучної підтримки допомоги Україні, голова комітету дотримувався інших поглядів, які суперечили позиціям Трампа. Зокрема, він відкидав минулорічні неправдиві заяви Трампа під час передвиборчої президентської кампанії про те, що мігранти з Гаїті в його районі нібито їдять домашніх тварин.
Джонсон, який тісно співпрацює з Трампом, сказав, що Тернер відіграватиме важливу роль у співпраці з НАТО. За його словами, наступника Тернера оголосять 16 січня.
Голова комітету є одним із восьми керівників Конгресу, які ознайомлені з секретними питаннями розвідки.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми повинні швидко діяти, не роздумуючи» – чеський сенатор Павел Фішер про підтримку України