Сполучені Штати призупинили стратегічне партнерство з Грузією, йдеться в заяві представника Державного департаменту США Метью Міллера 30 листопада.
«Різноманітні антидемократичні дії «Грузинської мрії» порушили основні принципи нашого американо-грузинського стратегічного партнерства, яке ґрунтується на спільних цінностях і зобовʼязаннях щодо демократії, верховенства права, громадянського суспільства, поваги до прав людини та основних свобод, а також антикорупційних зусиль. Як наслідок, Сполучені Штати призупинили дію цього механізму», – наголошено у заяві.
Зазначено, що Вашингтон і Євросоюз шкодують про рішення правлячої партії «Грузинська мрія» призупинити процес інтеграції з ЄС.
«Призупинивши процес вступу Грузії до ЄС, «Грузинська мрія» відкинула можливість тісніших звʼязків з Європою і зробила Грузію більш вразливою для Кремля. Грузинський народ в переважній більшості підтримує інтеграцію з Європою. Сполучені Штати засуджують надмірне застосування сили поліцією проти грузинів, які прагнуть реалізувати свої права на свободу зібрань і вираження поглядів, включно зі свободою мирних протестів. Ми закликаємо всі сторони забезпечити мирний характер протестів», – вказано у повідомленні.
Держдепартамент США закликає грузинський уряд повернутися на євроатлантичний шлях, прозоро розслідувати всі порушення на парламентських виборах і скасувати антидемократичні закони, які обмежують свободу зібрань і вираження поглядів.
Грузія і США підписали Хартію про стратегічне партнерство у січні 2009 року. Документ спрямований на поглиблення співпраці між цими двома країнами, зокрема, в сфері оборони та безпеки.
Наразі у Грузії тривають протести через рішення керівної партії «Грузинська мрія» відмовитися від переговорів із ЄС щодо вступу до 2028 року. Грузинські сили безпеки застосували сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати протестувальників.
Після жовтневих парламентських виборів, на яких владна партія «Грузинська мрія» отримала 54 відсотки голосів, опозиція й західні уряди стверджують, що голосування супроводжувалося порушеннями і російським впливом.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Президентка Грузії каже, що залишиться на посаді до обрання «легітимного парламенту»