США не уникнуть довгої війни Росії в Україні, якщо не допоможуть звільнити українські території – ISW

Ілюстраційне фото. Реактивна артилерійська система HIMARS Збройних сил України веде вогонь поблизу лінії фронту на Херсонщині, 5 листопада 2022 року

Розтягування Сполученими Штатами надання військової допомоги продовжує війну Росії проти України – про це заявив американський Інститут дослідження війни (ISW) у звіті від 27 квітня.

Організація вказує на те, що здатність Росії вести довгу війну в Україні «непропорційно» залежить від наявності в Кремля часу та простору на відновлення своїх спроможностей.

«Здатність Кремля вести тривалу війну в Україні не є даністю – вона непропорційно залежить від того, чи отримає Росія час і простір для відновлення своїх можливостей. Здатність Росії відновити свій військовий потенціал наразі обмежена», – йдеться в звіті.

Цьому відновленню можуть завадити успішні українські контрнаступальні операції, додають аналітики.

Читайте також: Генсекретар НАТО повідомив, скільки бойових машин отримала Україна від союзників

«США не можуть уникнути тривалої російської війни в Україні, не допомагаючи Україні звільнити її територію. Відмова від пріоритету (звільнення – ред.) території, як стверджують деякі, лише збільшує ризик тривалої війни. Територія є основною частиною спроможності Росії вести цю війну разом із живою силою та технікою», – йдеться в звіті.

Дослідники вважають, що Росія буде використовувати будь-які окуповані регіони України як плацдарм для нападів на її вільну територію. При цьому ISW припускає, що війна триває, тому що Кремль зміг зберегти окуповані в 2014 році території.

«Якщо нинішня лінія збережеться, уявіть, наскільки далі Росія може просунутися в наступні роки після відновлення своїх сил», – закликають автори.

Читайте також: Резніков сподівається, що контрнаступ України «станеться несподівано»

Відтак «дозування» підтримки Заходу збільшує ризик тривалої війни, висновують вони:

«Динаміка має значення. Переривання динаміки України забезпечує потрійну перевагу для Росії: шанс для російських військ стабілізувати лінію фронту та відновити її, зменшення внутрішнього тиску на президента Росії Володимира Путіна, і шанс для Кремля захопити наратив у міжнародному – і особливо західному – інформаційному просторі».

Більше того, Інститут прогнозує, що одного успішного контрнаступу не вистачить, щоб звільнити всі окуповані території.

Читайте також: Пригожин припустив, що ЗСУ розпочнуть контрнаступ на початку травня

«Україна… потребуватиме кількох послідовних контрнаступів, щоб виграти війну. США повинні підготуватися до забезпечення послідовних зусиль, деякі з яких будуть більш успішними, ніж інші. Брак наполегливості в забезпеченні ресурсами всіх етапів контрнаступу України є тим, що частково коштувало Україні її імпульсу в січні 2023 року», – йдеться в документі.

ISW нагадує, що Україна не змогла скористатися невдачами Росії взимку саме через брак західної допомоги.

У січні Інститут вже критикував темпи західної допомоги, стверджуючи, що вони завадили Україні скористатися помилками російської армії.