У Білому домі розповіли, як США розподілятимуть військову допомогу для України

Кірбі підтвердив оцінки, що «зволікання американським Конгресом з ухваленням пакета допомоги для України однозначно вплинуло на ситуацію на полі бою, а також на безпеку мирних громадян»

Після ухвалення законопроєкту з підтримкою України, США «виділять одразу пакети для задоволення негайних оборонних потреб ЗСУ, а потім зосередяться на забезпеченні довгострокової стратегії Києва щодо відсічі агресії РФ», розповів під час зустрічі з журналістами радник Білого дому Джон Кірбі.

«Путін (президент РФ Володимир Путін – ред.) вважає, що може тягнути час, тож маємо спробувати надолужити частину цього часу. Отже, щойно президент отримає законопроєкт на свій стіл та підпише його, ви побачите, що ми надамо ті можливості, які їм (українській стороні – ред.) найбільше потрібні зараз», – зазначив представник американської адміністрації.

Після цього, за його словами, «впродовж літніх та осінніх місяців, США продовжать спілкування з українською стороною про те, якою є довгострокова стратегія Києва щодо відсічі російської агресії». На основі взаємодії будуть адаптовані наступні пакети підтримки України «з метою задоволення цих потреб», каже Кірбі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сенат США повернувся до роботи: які шанси остаточного ухвалення допомоги Україні

Кірбі також підтвердив оцінки, що «зволікання американським Конгресом з ухваленням пакета допомоги для України однозначно вплинуло на ситуацію на полі бою, а також на безпеку мирних громадян».

«Коли росіяни запускають ці масові атаки із БПЛА та ракетами, вони чудово усвідомлюють, що українці зможуть збити лише частину з них, інші пройдуть», – зазначив представник Білого дому.

Крім того, за його словами, «за таким самим принципом російські сили діють на сході України, зокрема, в районі Авдіївки, аби скористатися дефіцитом боєприпасів ЗСУ».

Через це Кірбі зауважив, що «у Білому домі очікують на схвалення законопроєкту з допомогою для України Сенатом США, і коли він потрапить до Білого дому, президент Байден підпише його якомога швидше».

«Я також можу вас запевнити, що дуже швидко після цього ви побачите перший пакет допомоги в галузі безпеки для України», – зазначив представник адміністрації США.

20 квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про національну безпеку, який передбачає військову допомогу на 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю й інших союзників США, зокрема, для України в розмірі близько 61 мільярда доларів. Також передбачається передача Україні ракет ATACMS, про які давно просить Київ.

Голосування відбулося після того, як демократи і республіканці дійшли згоди щодо законопроєктів після місяців незгоди частини республіканців із подальшою підтримкою США для України на тлі вторгнення Росії.

Директор ЦРУ Вільям Бернс 18 квітня попередив американських законодавців, що, в разі якщо США не нададуть військової підтримки, Україна може програти війну проти Росії до кінця року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія демонструє зневагу до прав людини у війні проти України і в поводженні з власними громадянами – доповідь Держдепу