Російська армія зберігає перевагу в артилерійських снарядах на фронті, але «з зими 2024 року вона скоротилася майже втричі», повідомив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк під час телемарафону.
«На сьогодні співвідношення використання артилерійських боєприпасів на полі бою скоротилося порівняно із зимою 2024 року. Тоді співвідношення було 1 до 8. Зараз воно складає по 1 до 3», – сказав він.
Гаврилюк наголосив, що «Україні складно конкурувати у виробництві озброєння, військової техніки та боєприпасів з РФ, промисловий потенціал якої більший. Тому вирішальне значення має допомога іноземних партнерів та ефективна робота чиновників».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому Україні і Заходу не вдається подолати боєприпасний голод? Пояснює британський аналітик Сем Кренні-Еванс«Нашими відомствами, урядом і керівництвом України проводиться вагома робота в напрямку створення спільних підприємств для того, щоб ми мали, за допомогою наших партнерів, спроможність виробляти всю номенклатуру озброєння і військової техніки, яка нам необхідна», – додав перший заступник міністра.
Після чергового влучання Сил оборони по сховищу російських тактичних ракет та керованих авіабомб у Краснодарському краї та у Тверській області РФ президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна зробила це завдяки власним спроможностям і без тих засобів, які «можуть надати партнери і які можуть значно прискорити завершення цієї війни завдяки знищенню російського наступального потенціалу».
Ця заява пролунала напередодні його візиту до США, де Зеленський представив план перемоги. За повідомленням, один з пунктів цього плану – зняття Заходом обмежень на використання далекобійної зброї для ударів по території Росії.
На тлі прагнень Києва отримати від Заходу дозвіл на удари західною зброєю вглиб РФ російський лідер Володимир Путін 25 вересня заявив про ядерну відповідь.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Боєприпасний голод надовго: чому ЗСУ нічим поповнити запаси для артилерії?