Законопроєкт про посилення відповідальності за незаконний обіг деревини не стосується населення, яке використовує дрова для обігріву – про це заявив співатор документа, народний депутат від «Слуги народу» Максим Павлюк. Коментар оприлюднила пресслужба партії 5 листопада.
За його словами, закон «стосується «чорних лісорубів», незаконних пилорам, які наживаються на краденому лісі».
Павлюк назвав «неправдою» повідомлення в ЗМІ про те, що норми проголосованого законопроєкту нібито забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Натомість документ має на меті зупинити незаконні вирубки та не стосується деревини побутового обсягу.
Читайте також: «Температура у квартирах +11»: опалювальний сезон в окупації. Як готуються?
«Іншими словами, особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров, або 15 м куб. дубових. Це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом», – заявив народний депутат.
Він уточнив, що кримінальна відповідальність настає за зберігання дрів на суму понад 30 тисяч гривень, «а це, за даними ДроваЄ – 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба».
«Але навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися. Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності», – додав Павлюк.
Читайте також: «Найважча ситуація буде біля фронту». Як зимуватиме український південь?
Верховна Рада ухвалила законопроєкт «про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини» 10 жовтня. 15 жовтня його передали на підпис президенту.
Зокрема, згідно з текстом документу, закон передбачає штраф або ув’язнення за «перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини, законність походження яких не підтверджується». Зокрема, під значним розміром мається на увазі обсяг дерев, чагарників або деревини, який становить більше ніж п’ять кубічних метрів, а під великим розміром – більше ніж десять кубічних метрів.
Your browser doesn’t support HTML5