Голова громадської організації «Білоруський дім в Україні» Віталій Шишов, знайдений повішеним в одному з київських парків, раніше не звертався до правоохоронців із приводу можливого стеження за ним, повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.
«Ні, наразі така інформація у Національної поліції відсутня. Ми перевірили всі звернення громадянина Шишова, які могли надійти до поліції. Таких звернень не було ні минулого, ні цього року», – сказав Клименко, відповідаючи на запитання Радіо Свобода під час брифінгу 3 серпня.
Він також повідомив, що на тілі Шишова виявлені садна.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що відомо про «Білоруський дім в Україні», голову якого знайшли повішеним у Києві«У нього здерта шкіра на носі та на лівому коліні. І, якщо не зраджує пам’ять, невелике потертя на лівій частині верхньої губи. Це характерно для разового падіння, як сказали експерти», – заявив Клименко.
Раніше представник «Білоруського дому в Україні» Юрій Шчучко розповів в ефірі «Настоящего времени» (телеканалу, створеного Радіо Свобода у співпраці з «Голосом Америки»), що в Шишова були сліди побиття на обличчі.
Голову «Білоруського дому в Україні» Віталія Шишова знайшли повішеним у одному з парків Києва 3 серпня.
Поліція повідомляє, що відкрила кримінальне провадження за статтею про умисне вбивство і розглядатиме всі версії, в тому числі вбивство, замасковане під самогубство.
Голова громадської організації «Білоруський дім в Україні» Віталій Шишов зник у Києві напередодні. За попередніми даними, він вийшов 2 серпня на ранкову пробіжку і не повернувся.
«Білоруський дім в Україні» – некомерційна громадська організація, яка надає допомогу громадянам Білорусі, які втекли в Україну.
За даними білоруської служби Радіо Свобода, ця організація пов’язана з народженим у Білорусі Сергієм Коротких, який отримав українське громадянство.
Сергій Коротких – колишній учасник неонацистських організацій Білорусі та Росії, зокрема, білоруської філії російського праворадикального руху «Русское национальное единство» та організації «Национал-социалистическое общество». Від квітня 2014 року в складі добровольчого полку «Азов» воював на Донбасі, був керівником розвідувальної роти в складі «Азову». Згодом рух «Азов», до якого увійшла і частина колишніх бійців полку «Азов», був названий Державним департаментом США «націоналістичною групою ненависті» (представники «Азову» заперечують таку оцінку дипломатів – ред.)
Нині «Азов» є полком спеціального призначення Національної гвардії України, який продовжує виконувати завдання в зоні ООС. Сергій Коротких зараз не має відношення до керівництва полку «Азов».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Плата за інституційну кризу в правоохоронній системі» – у комітеті Ради прокоментували загибель Шишова