Підтримка України не має впливати на інші витрати Німеччини – Шольц

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти збільшення поставок зброї Україні, «якщо це потребуватиме скорочення фінансування інших статей бюджету»

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти збільшення поставок зброї Україні, «якщо це потребуватиме скорочення фінансування інших статей бюджету».

«Я проти того, щоб ми забирали це з пенсій, я проти того, щоб ми робили це через скорочення місцевих бюджетів, я проти того, щоб ми інвестували менше грошей у залізниці і дороги», – заявив він під час передвиборчого заходу в Білефельді.

Шольц наголосив, що «треба фінансувати допомогу Україні додатково».

Однак канцлер стверджує, що «в парламенті немає більшості, яка б підтримала призупинення суворих обмежень на державні запозичення в Німеччині, відомих як боргове гальмо, для фінансування допомоги Україні та інших політик».

Коаліційний уряд Шольца розпався після того, як після місяців переговорів не вдалося досягти угоди щодо бюджету на 2025 рік. Дострокові вибори призначені на 23 лютого.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: СДПН офіційно обрала Шольца кандидатом на посаду канцлера Німеччини

Раніше «зелені» дорікнули канцлеру Шольцу у безвідповідальному «передвиборчому маневрі». На їхню думку, канцлер та його адміністрація заблокували розроблений міністром закордонних справ Анналеною Бербок спільно з Пісторіусом пакет додаткової допомоги Україні.

«Ніякої блокади немає. Ми в міністерстві оборони підготували новий пакет допомоги Україні. Але внутрішній процес узгодження в уряді ФРН ще не завершений», – сказав Пісторіус берлінській газеті Tagesspiegel. Соратник Олафа Шольца по партії наголосив, що він розраховує на відповідне рішення після з’ясування всіх питань.

Газета Süddeutsche Zeitung отримала документи оборонного відомства з конкретним списком запланованої допомоги. До неї входять три системи протиповітряної оборони Iris-T SLS/SLM, керовані ракети для них і для ППО Patriot, три системи ППО Skyranger, 30 тисяч артилерійських боєприпасів, 20 броньованих автомобілів, 10 гаубиць та 50 мільйонів євро для закупівлі дронів.

Згідно з виданням, адміністрація канцлера вважає, що наразі допомога Україні здійснюється за планом. Київ також сам може закуповувати зброю з пакета допомоги на суму 50 мільярдів євро, раніше наданого західними партнерами. Наступні пакети допомоги мають стати предметом обговорення уряду ФРН, який прийде до влади після виборів 23 лютого.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Німеччина передала Україні першу гаубицю RCH 155