Першочерговим завданням української армії наразі є перехід на стандарти НАТО – про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 6 липня за підсумками наради з членами уряду та секретарем РНБО щодо реформи безпеки та оборони.
За словами прем’єра, йдеться про адаптацію до стандартів Альянсів в усіх аспектах, від техніки та озброєння до планування й аналізу.
«Після завершення війни Україна відмовиться від призову в тому вигляді, як він існував до війни. Основою нашої оборони стане професійна армія», – заявив Шмигаль.
Читайте також: РФ наражає себе на «ризики по всій Євразії», стягуючи війська звідусіль до України – розвідка Британії
Водночас, додав він, в армії планують створити «два компоненти резерву», військовозобов’язані будуть проходити навчання за своїми військовими спеціальностями.
Ще одним компонентом реформи армії Шмигаль назвав розвиток військово-промислового комплексу.
«Україна вже активно нарощує виробництво зброї та техніки. Більше того, запускаємо нові програми та проєкти. Приватний бізнес має стати повноцінним партнером держави у воєнно-промисловому комплексі. Буде створена нова система оборонних закупівель, яка включатиме активну взаємодію з міжнародним партнерами та довгострокове бюджетне планування», – додав голова уряду.
Читайте також: Іспанія стала 21-ою країною НАТО, з якою Україна підписала документ щодо членства – Зеленський
В Україні від 24 лютого, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію.
Напередодні речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, відповідаючи на питання щодо членства України в НАТО, нагадала слова президента Джо Байдена. Він заявляв раніше, що Україна матиме здійснити реформи і відповідати стандартам НАТО, перш ніж долучитися до Альянсу.
У відповідь Міністерство закордонних справ України заявило, що жодна країна в світі не проводить таку кількість реформ в умовах війни на своїй території, як Україна.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Президент Польщі очікує від саміту НАТО рішення про коротший шлях до вступу в Альянс для України