У Конгресі США існує двопартійний спротив «Північному потоку-2», заявила 2 червня на брифінгу в Києві американська сенаторка-демократка Джин Шахін. Вона перебуває в Україні разом із колегами: демократом Крісом Мерфі і республіканцем Робом Портманом.
«Ми ухвалили санкції минулого року і сподіваємось ухвалити додаткові санкції цього року. Ми вважаємо, що «Північний потік-2» – це загроза для України і для енергетичної безпеки Європи. Це дає в руки Росії зброю, яку вона може використати проти Європи. Тож ми продовжуємо шукати шляхи, аби протистояти завершенню будівництва «Північного потоку-2» і запуску газопроводу в роботу», – заявила Шахін.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США: до Конгресу внесений законопроєкт про відновлення санкцій проти «Північного потоку-2»За її словами, перед запуском газопровід має отримати необхідні ліцензії для роботи. За цей час відбудуться вибори у Німеччині та інших країнах, які залучені до процесу будівництва цього газопроводу, тож буде ще кілька факторів, які впливатимуть на завершення будівництва, заявила сенаторка.
Метою візиту трьох сенаторів США є «заохотити продовження реформ» в Україні та висловити солідарність із нею.
Росія спільно з Німеччиною близькі до завершення реалізації проєкту «Північний потік-2», і в травні Сполучені Штати оголосили про намір відмовитися від санкцій проти «Північного потоку-2».
«Північний потік-2» включає дві нитки газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік, які прокладаються від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Трубопровід проходить в обхід транзитних держав, зокрема, України, через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
Проєкт побудований на 95%, стверджує його німецький оператор. Але будівництво останніх кілометрів майже не просувалася після того, як санкції проти газогону запровадила адміністрація колишнього президента США Дональда Трампа.
Зараз велика частина російського газу в Європу поставляється через територію України. Вашингтон і кілька країн Євросоюзу вважають, що будівництво гілки в обхід країни дозволить Москві посилити тиск на Київ.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Кремлі стверджують, що не мають наміру відмовитися від транзиту газу через територію України