Міністр прокоментував можливу відправку спостерігачів Південної Кореї на війну в Україну та їхню роль

Міністр оборони США Ллойд Остін (ліворуч) та його колега з Південної Кореї Кім Йон Хен (праворуч) у Пентагоні в середу, 30 жовтня 2024 року

Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен прокоментував можливу відправку спостерігачів Південної Кореї до України та їхню роль.

«Я вважаю, що це очевидне завдання, яке повинні виконати наші військові – відправити спостерігачів і аналітичну групу на російсько-українську війну. І я б навіть сказав, що якщо ми не відправимо наших спостерігачів або аналітичну групу, це означатиме, що ми не виконуємо свою роботу сумлінно», – сказав під час пресконференції у Пентагоні міністр, відповідаючи на запитання, яку роль можуть відіграти військові Південної Кореї в Україні.

Міністр нагадав, що були випадки, коли Сеул відправляв моніторингові групи або групи з аналізу до країн, які перебувають або перебували у стані війни.

«Роль таких спостерігачів або аналітичних груп у війні полягає, головним чином, в аналізі тенденцій сучасної війни. І особливо після того, як ми підтвердили, що північнокорейські війська були розгорнуті в Росії, я вважаю, що це може послужити чудовою можливістю для нашої аналітичної групи або спостерігача вивчити пересування або тенденції північнокорейських військ», – додав він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Засідання Радбезу ООН щодо військ КНДР в Росії: Небензя звинувачує Вашингтон і Лондон у «дезінформації»

Про те, що північнокорейських військових відправили до Росії для участі у війні з Україною, розвідка Південної Кореї повідомила в середині жовтня. За її оцінками, йшлося про 12 тисяч військовослужбовців.

Днями Пентагон заявив, що КНДР направила близько 10 000 солдатів для навчання на сході Росії, що, ймовірно, посилить російські сили поблизу України протягом наступних кількох тижнів. 29 жовтня у Міноборони США підтвердили, що кілька тисяч північнокорейських військовослужбовців уже вирушили до Курської області Росії, а «невелика кількість» вже там.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.

Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.

Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. На запитання про те, що, за супутниковими знімками, північнокорейські військові перебувають у Росії, Путін відповів: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, то вони щось відображають». Він нагадав, що Державна дума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».