Сербська православна церква (СПЦ) не визнає Православну церкву України – про це, як повідомляє белградська проурядова газета «Політика», йдеться в листі, який направили до всіх православних церков.
У матеріалі не вказано, коли і на якому рівні було ухвалене таке рішення.
Сербська православна церква «вважає неканонічним вторгнення вселенського патріарха Варфоломія на територію Російської православної церкви і його рішення у звʼязку з Україною».
Православну церкву України СПЦ називає «штучною конфедерацією розкольницьких структур».
Читайте також: Нова церква України. Як піде процес її визнання іншими помісними церквами
Київську митрополію «ніяк не можна ототожнювати з нинішньою Україною, оскільки вона перебуває під юрисдикцією Московського патріархату ще від 1686 року», мовиться в листі. Автори листа замовчують факт, що Київська митрополія існувала вже кілька століть перед тим, як була підпорядкована московській церковній владі.
У листі уточнюється, що СПЦ визнає лише Українську православну церкву, очолювану митрополитом Онуфрієм, котра перебуває в складі Московського патріархату. Сербська церква «рекомендує» всім своїм архієреям й священикам утриматися від літургічного і канонічного спілкування з «паном Епіфанієм та всіма, що перебувають у єдності з ним».
Белградська газета нагадує, що така позиція СПЦ була очікуваною, оскільки її архієрейський собор у листопаді й у січні висловив критичне ставлення щодо рішень вселенського патріарха Варфоломія.
Січневе повідомлення СПЦ було оприлюднене на офіційному сайті Московського патріархату і на окремих грецькомовних, англомовних й російськомовних порталах.
Your browser doesn’t support HTML5
Однак офіційне ставлення СПЦ до створення Православної церкви України досі не було оприлюднене сербською мовою ні на офіційному сайті, ані на сайті її офіційної газети «Православлє».
Патріарх Сербської православної церкви Іриней раніше назвав «узаконенням розколу» надання томосу ПЦУ.
Усі кроки до здобуття українською православною церквою канонічної автокефалії і незалежності від Російської православної церкви, і особливо нинішнє отримання томосу, викликали вкрай різку реакцію в Росії, а також у проросійських структурах в Україні і деінде у світі.
НА ТЕМУ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ:
Епіфаній: вести переговори з митрополитом УПЦ (МП) Онуфрієм нереально
Синод Православної церкви України ухвалив низку рішень на своєму першому засіданні
УПЦ (МП) у Криму благословляє окупантів на захист Росії і освячує їхню зброю
Епіфаній про Путіна, Порошенка, вибори, прокльони і хустки