У Сербії на тлі протестів оголосив про відставку прем’єр Вучевич

27 січня демонстранти розпочали 24-годинну блокаду ключової транспортної розв’язки в столиці Белграді, посилюючи тиск на владу

27 січня демонстранти розпочали 24-годинну блокаду ключової транспортної розв’язки в столиці Белграді, посилюючи тиск на владу

Прем’єр-міністр Сербії Мілош Вучевич подав 28 січня у відставку після місяців протестів. Вони розпочалися через обвал навісу в місті Новий Сад у листопаді, в результаті якого загинули 15 людей.

«Я вважаю, що політика, яку я представляю, партія, яку я очолюю, повинна продемонструвати найвищий рівень відповідальності та запровадити нові норми в сербській політиці, довівши, що вона найбільш відповідальна. Тому після вчорашніх подій моє безповоротне рішення – піти у відставку з посади прем’єр-міністра», – сказав очільник уряду.

Вучевич також заявив, що Мілан Джурич, мер Нового Саду, сьогодні подасть у відставку.

У ніч із 27 на 28 січня невідомі особи напали на кількох студентів, повідомили вранці 28 січня їхні колеги з факультету філософії в університеті Нового Саду.

У заяві, опублікованій в Instagram, студенти повідомили, що четверо чоловіків, озброєних бейсбольними битами, переслідували групу студентів, які розклеювали наклейки та трафарети в місті.

За повідомленнями, інцидент розпочався біля приміщення владної Сербської прогресивної партії, де студенти наклеїли наклейку на відро для сміття.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сербія: студенти вийшли на акцію протесту в новорічну річ у Белграді

Відставка Вучевича відбулася через день після того, як президент країни Александар Вучич заявив, що «розробляється термінова і масштабна реконструкція уряду» у відповідь на вимоги, висунуті студентами сербських вишів, які оголосили страйк.

27 січня демонстранти розпочали 24-годинну блокаду ключової транспортної розв’язки в столиці Белграді, посилюючи тиск на владу.

Сербські фермери на тракторах і тисячі громадян приєдналися до блокади, яка розпочалася після тижнів протестів із вимогою притягнення до відповідальності за смертельну аварію в регіональній столиці Новому Саді. Критики пов’язували обвал навісу на залізничному вокзалі в місті на півночі Сербії з корупцією у владі країни.