Сенат США наближається до остаточного голосування щодо пакету допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню на суму 95,3 мільярда доларів на тлі сумнівів щодо долі цього документу в контрольованій республіканцями Палаті представників.
Більшістю в 66 голосів при необхідному мінімумі 60 100-місний Сенат 12 лютого усунув останню процедурну перешкоду і обмежив дебати по законопроєкту 30 годинами, після яких документ може бути поставлений на голосування 14 лютого. Втім, воно може відбутися і 13 лютого, пише агентство Reuters.
Критики документу з Республіканської партії мали намір виступити проти нього на нічному засіданні. У цьому випадку лідер більшості сенатор Чак Шумер може запропонувати провести остаточне голосування вже 13 лютого.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сенат США усунув «останню процедурну перешкоду» до схвалення допомоги УкраїніСпікер Палати представників США Майк Джонсон пізно ввечері 12 лютого різко розкритикував пакет, висловивши сумнів щодо його проходження в палаті.
Республіканець Джонсон заявив, що пропонований законопроєкт не містить положень про безпеку кордону США, і назвав його «мовчазним щодо найгострішої проблеми, з якою стикається країна», пише агентство AP.
Обидві палати Конгресу США повинні схвалити закон, перш ніж президент-демократ Джо Байден зможе його підписати і він почне діяти.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Наші онуки ніколи нам не пробачать»: Валенса закликав світ не зупиняти підтримку УкраїниПрезидент-демократ Джо Байден вже кілька місяців закликає Конгрес схвалити нову допомогу Україні. Протягом кількох місяців республіканці вимагали, щоб будь-який пакет, що включає допомогу Україні, також торкався проблеми мігрантів, які прибувають на кордон США і Мексики.
У делегації Конгресу, яка прибули до України, 9 лютого заявили, що у Палаті представників і Сенаті американського Конгресу є переважна підтримка схвалення допомоги України. Про це сказав голова Постійного спеціального комітету Палати представників США з розвідки, республіканець Майк Тернер під час брифінгу в Києві.
Як Білий дім, так і Київ наголошують на критичній важливості продовження військової допомоги Україні. Про це також йшлося під час недавньої зустрічі президента США Джо Байдена та канцлера Німеччини Олафа Шольца.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Bloomberg: Зеленський планує європейське турне, щоб лобіювати допомогу Україні