Президент Радіо Свобода привітав зняття судимості з журналіста Миколи Семени в окупованому Криму

Президент Радіо Свобода Джеймі Флай

Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай привітав зняття з кримського журналіста, автора проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, заслуженого журналіста України Миколи Семени російської судимості в окупованому Криму.

«Ми дуже радіємо новинам про те, що Микола Семена – вільна людина, він може бути разом зі своєю родиною, отримувати необхідну йому медичну допомогу та, звичайно, – писати», – заявив Джеймі Флай.

Він назвав кримінальне переслідування Семени за його публікації порушенням основних прав.

«Журналістика не є злочином. Арешт Миколи за публікацію критики анексії був політично мотивованим і є грубим порушенням його основних прав. Ми дуже раді, що його важливий журналістський голос лунатиме знову», – додав президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.

Your browser doesn’t support HTML5

Семена: це вирок не так мені, а усій російській журналістиці (відео)

28 січня стало відомо, що журналіст, автор проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Микола Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.

14 січня підконтрольний Росії Залізничний суд Сімферополя розглянув і задовольнив клопотання адвоката Олександра Попкова і кримського журналіста Миколи Семени про дострокове припинення випробувального терміну і зняття судимості з Семени.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Правоохоронці розслідують понад 50 проваджень щодо переслідувань журналістів у Криму – прокуратура

Раніше Національна спілка журналістів України вимагала від уряду України і особисто президента України Володимира Зеленського включити українського журналіста, кримчанина Миколи Семену в список осіб, що утримуються на окупованих територіях (так званий обмін «всіх на всіх») і сприяти його поверненню на материкову частину України найближчим часом.

22 вересня 2017 року в Сімферополі підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд засудив Миколу Семену до двох із половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Микола Семена стверджує, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».

Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили винесений Семені вирок.