У конкурсі на голову Національної служби здоров’я України переміг заступник генерального директора з питань стратегічного розвитку акушерсько-гінекологічної клініки ISIDA у Києві Олег Петренко, повідомляє кореспондент Радіо Свобода, який стежив за засіданням конкурсної комісії.
Олег Петренко посів перше місце із 14,64 бала – це за результатами тестування на знання законодавства, розв’язання ситуаційних завдань та співбесіди. Друге місце посів колишній заступник міністра юстиції Андрій Вишневський, який може обійняти посаду голови у Нацслужбі здоров’я, якщо переможець не матиме змоги очолити службу чи відмовиться від керівництва. Він набрав 13,16 бала.
«Плани вже є до реалізації цієї достатньо амбіційної великої програми становлення служби. З одного боку, це поле, чистий лист, з іншого – шалена кількість ризиків», – заявив переможець конкурсу Олег Петренко.
Раніше журналісти проекту Радіо Свобода «Схеми» з’ясували, що Олег Петренко у 2009 році був членом Ради з питань реформування охорони здоров’я при Кабінеті міністрів, де займався розробленням проектів реалізації державної регуляторної політики у сфері охорони здоров’я. Також з 2009 до 2015 року був першим заступником генерального директора приватної клініки «Оберіг». Минулого року залучався в ролі експерта на засідання Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я.
Національна служба здоров’я – це новий орган, створений у рамках медичної реформи.
Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун після оголошення переможця конкурсу на голову Національної служби здоров’я заявила, що в цьому процесі надавала «дорадче слово, але не мала права голосу».
«Нам важливо, щоб людина мала хороші менеджерські навички та знання системи охорони здоров’я, аби вона змогла очолювати цю структуру. У мене немає ніяких негативних вражень щодо проведення сьогоднішнього конкурсу», – сказала Супрун.
Супрун раніше називала Національну службу здоров’я «оператором засобів» – відомством, яке напряму укладатиме угоди із закладами охорони здоров’я щодо надання медичних послуг українцям і платитиме за це гроші з держбюджету. Однак сама служба не матиме цих коштів на руках (або рахунках), а лише переправлятиме їх із державної казни.