Служба безпеки України повідомила про підозру помічнику президента РФ Володимиру Мединському та ректору Інституту міжнародних відносин Міністерства закордонних справ РФ Анатолію Торкунову. Про це відомство заявило 6 травня.
За повідомленням, російські посадовці «фальсифікують історію України» та «поширюють ідеологію рашизму на тимчасово окупованій частині України».
«За даними слідства, обидва фігуранти є співавторами російського «підручника з історії для учнів 11 класів». Це видання – обов’язковий елемент навчальної програми в школах РФ і на тимчасово окупованій території нашої держави», – йдеться в повідомленні.
СБУ вказує на те, що в книзі сфальсифіковані історичні події щодо становлення української державності, а також виправдовується війна Росії проти України та воєнні злочини російських військ.
Читайте також: «Росія переписує історію та мілітаризує освіту». Чого навчатимуть українських дітей на окупованих територіях
«Також Мединський і Торкунов є частими гостями в ефірах росЗМІ, де виступають на підтримку повномасштабного вторгнення РФ. Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила факти підривної діяльності фігурантів», – додає Служба.
Російським посадовцям повідомили про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та виправдовуванні російської агресії.
У серпні 2023 року у Росії випустили новий підручник з історії для учнів старших класів із розділом про війну Росії проти України, який повторює твердження російської офіційної пропаганди, повідомляла російська служба Радіо Свобода. У розділі про війну РФ проти України – 17 параграфів.
У матеріалі йдеться про те, що нове видання містить повністю переписану історію з 1970 по 2000 рік, зменшений розділ загальної історії й розширені частини про Азію, Африку та Латинську Америку.
За даними Українського інституту книги, за час повномасштабного вторгнення російські окупанти завезли «понад 2,5 млн примірників книжок для публічних і шкільних бібліотек» на окупованих територіях.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Не битися із росіянами за історію – означає віддати частину нашої ідентичності» – Сергій Громенко