Служба безпеки України заявляє про викриття керівниці обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської облради на корупційних схемах для ухилянтів.
Як повідомляє пресслужба відомства, під час обшуків у фігурантки виявлено понад 450 тисяч доларів та колекцію ювелірних виробів, які вона переховувала за різними адресами.
«Більшу частину вилучених грошей та коштовностей знайдено в помешканні її сина – інтерна медичного вишу, в якого СБУ виявила також російський паспорт. За наявними даними, молодик оформив громадянство країни-агресора у колишньому генконсульстві РФ в Одесі до початку повномасштабної війни», – йдеться у повідомленні.
За даними слідства, для переховування нелегальних доходів посадовиця оформила на свого сина три незадекларовані квартири, а протягом 2015–2023 років очільниця МСЕК зазначала у своїх деклараціях винятково офіційні прибутки на загальну суму трохи більше за 2 млн грн.
Правоохоронці встановили, що у 2023 році посадовиця оформила собі та сину 2-гу групу інвалідності для отримання від держави додаткових пільг та соціальних виплат.
Триває розслідування. На підставі отриманих матеріалів вирішується питання щодо повідомлення чиновниці про підозру.
Згідно з інформації на сайті управління охорони здоровʼя Миколаївської ОДА, мова може йти про виконуючу обовʼязки головного лікаря Віру Бєлякову. Наразі публічних її коментарів щодо повідомлення СБУ немає.
Читайте також: Зеленський розповів про «внутрішнього ворога» і «нахабство людей, зокрема прокурорів»
Днями президент України Володимир Зеленський анонсував проведення засідання Ради національної безпеки і оборони, присвячене роботі медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
«На жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог. Те, що відбувається із МСЕК та нахабством людей, зокрема прокурорів, які скористались своїми зв’язками з МСЕК та оформили собі фальшиві інвалідності. Я чекаю від правоохоронців зокрема, передусім – СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора – відповідних швидких жорстких рішень. Призначив РНБО», – зазначив Зеленський 20 жовтня у відеозверненні.
Цьому передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК. Зокрема на початку жовтня стало відомо, що Державне бюро розслідувань підозрює керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагаченні. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах.
Було розпочато кримінальне провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби.
Правоохоронці 5 жовтня затримали та повідомили про підозру в незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК). Згодом суд взяв підозрювану під варту з альтернативою внесення застави у сумі 500 мільйонів гривень.
Читайте також: «Заробили понад 40 мільйонів гривень»: ОГП каже про викриття схеми з ухилення від мобілізації
Згідно з даними сайту Хмельницької обласної ради – МСЕК області очолює депутатка міської ради від фракції «Слуга народу» Тетяна Крупа. Її публічних коментарів щодо справи наразі немає.
Однак її адвокатка Анжеліка Моісєєва в коментарі для «Українських новин» заявила, що подала апеляційну скаргу рішення суду першої інстанції. За її словами, рішення про тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень порушує «принципи пропорційності та справедливості, закріплені в національному законодавстві та міжнародних правових актах», а вина Тетяни Крупи ще не доведена.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Корупціонери у лавах партії Зеленського, МСЕК та прокуратурі. Чи зможе влада очиститися?