Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про передачу в дохід України майна підсанкційної російської корпорації «Ростех». Йдеться про два пасажирські літаки типу АН148-100Е загальною вартістю 10 млн євро.
Про це повідомляють пресслужби Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України.
До повномасштабного вторгнення РФ ці повітряні судна були надані в оренду колишньому українському авіаперевізнику для здійснення чартерних рейсів всередині України.
Як встановило розслідування, літаки перебували на балансі офшорної компанії, що входить до структури «Ростеху» через підконтрольне російське АТ «Ільюшн Фінанс Ко». За наявними даними, російська корпорація є найбільшим виробником озброєнь для сил РФ, які воюють проти України.
Наразі слідчі Служби безпеки розслідують злочинні дії керівництва російської компанії та її офшорної комерційної структури за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).
У жовтні 2023 року Служба безпеки України повідомила про підозру генеральному директору російської корпорації «Ростех» Сергію Чемезову. Українські правоохоронці підозрюють його у фінансуванні дії з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.
До списку ста найбільших компаній-виробників зброї увійшли лише дві російські – «Ростех» і «Обʼєднана суднобудівна корпорація», йшлося у доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, оприлюдненій у грудні 2023 року.