Служба безпеки України повідомляє 3 жовтня, що провела на Миколаївщині «масштабну спецоперацію, в результаті якої нейтралізувала ще одну російську агентурну мережу».
«До її складу входило 13 місцевих жителів, які працювали на ФСБ. Зловмисники збирали розвіддані про місця базування та переміщення Сил оборони на території південного регіону. Також вони коригували повітряні атаки РФ по житловій та соціальній інфраструктурі обласного центру. Саме за їхнім наведенням російські окупанти вдарили із зенітно-ракетного комплексу С-300 по багатоповерховому будинку у Миколаєві восени 2022 року. Тоді внаслідок ворожого обстрілу загинуло сім мирних жителів, у тому числі неповнолітня дитина», – ідеться в повідомленні.
За даними СБУ, координати українських об’єктів російські інформатори передавали до ФСБ через «зв’язкового».
«Ним виявився прокремлівський блогер Сергій Лебедєв (більш відомий під псевдонімом «Лохматий»). У червні цього року СБУ викрила його на розвідувально-підривній діяльності проти України і повідомила про підозру в державній зраді та у порушенні законів та звичаїв війни. Під час розслідування злочинних дій «Лохматого» було встановлено, що за вказівкою ФСБ він дистанційно створив на території Миколаївщини власну агентуру. До її складу увійшли 13 місцевих підписників його телеграм-каналу. Саме через цей інтернет-ресурс фігурант вербував своїх агентів і потім отримував від них розвіддані», – інформує СБУ.
Спецслужба інформує, що її співробітники встановили всіх учасників агентури «Лохматого» і затримали їх за різними місцями перебування.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: До Всесвітнього дня архітектури: модерні архітектурні пам’ятки України, які зруйнувала РосіяНа підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили дев’ятьом затриманим про підозру за ст. 114-2 Кримінального кодексу України («Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану»).
Наразі фігуранти перебувають під вартою. Ще чотирьох учасників групи суд визнав винними у вчинених злочинах і призначив їм від 8 до 15 років тюрми.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Шпигунський скандал у Німеччині: як справа агента Лінке «підмочила репутацію» розвідки ФРН ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ДБР назвало підозрюваних у підривах боєприпасів у Сватовому та Чехії ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ексголова ГУР та ЗСР про російські «пастки» для Баканова, Червінського, «агентів» у рясах, Пригожина, Путіна і справжню дату початку війни