САП: двох керівників підрозділів Сил оборони підозрюють у зловживаннях під час закупівлі авіазапчастин

Їх підозрюють за статтею Кримінального кодексу України про «зловживання владою або службовим становищем».

Двом керівникам структурних підрозділів Сил логістики повідомили про підозру – їх зловживання під час закупівлі авіаційного комплектування завдали 27,3 млн грн збитків, повідомила у фейсбуці пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

За повідомленням, йдеться про керівників двох структурних підрозділів Центрального управління забезпечення авіації та протиповітряної оборони Озброєння Командування Сил логістики ЗСУ, їх підозрюють за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

У межах досудового розслідування САП встановила, що ці керівники, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечили перемогу в тендері на закупівлю комплектування двох приватних товариств, при цьому для створення вигляду конкурентної боротьби на розгляд тендерної комісії посадовці подали пропозиції не лише цих двох компаній, а й низки підставних.

«Водночас більш вигідні комерційні пропозиції ще одного учасника або умисно викривили, або ж зовсім проігнорували. Ці зловживання призвели до підписання невигідних контрактів та, як наслідок, переплати за продукцію 27,3 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: ДБР: суд взяв під варту експосадовця Міноборони, який «списав» Гринкевичу майже 94 млн грн пені

В Україні працюють агенції із оборонних закупівель – «‎Агенції оборонних закупівель»‎ та «‎Державного оператора тилу».

Державний оператор тилу – державна агенція, що забезпечує потреби ЗСУ в харчуванні, пально-мастильних матеріалах, одязі та медичних товарах – працює з грудня 2023 року.

Агентство оборонних закупівель запустили влітку 2022 року. Воно займається закупівлею озброєння.