Президентка Молдови Мая Санду виступила на спільній пресконференії з президентом України Володимиром Зеленським під час свого візиту до Києва 27 червня.
Вона привітала Україну з отриманням статусу кандидата на членство в Євросоюзі, зазначивши, що сторони домовилися працювати разом для посилення зв’язків обох країн із ЄС.
За її словами, поміж іншого, вона обговорила із Зеленським безпекову ситуацію.
Читайте також: Зеленський: сім вимог ЄС не лякають, бо «ми успішно виконали сотні»
«Ми ретельно відстежуємо всі події в Придністров’ї і не бачимо жодних загроз, що насуваються. Ми робимо все, що можемо, аби не дати змоги цьому сепаратистському регіону становити загрозу Україні й Молдові. Україна та Молдова мають підтримувати регулярний діалог із безпекових питань, які впливають на наші держави», – заявила Санду.
Вона додала, що Київ та Кишинів погодилися співпрацювати, аби «підтримувати стабільність та уникнути провокацій, які мають на меті дестабілізувати обстановку».
Президентка Молдови також згадала про українських біженців у її країні, висловивши готовність прийняти більше людей, якщо виникне така потреба.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Молдові варто очікувати, що ЄС висуне умови у відповідь на заявку щодо членства – Макрон«Молдова – це маленька країна зі скромними інструментами, але ми готові надати нашу підтримку в післявоєнній відбудові України. Під час нашої розмови ми обговорили економічну співпрацю, особливу увагу приділили спільним тривогам щодо енергетичного сектору», – додала вона.
Зеленський, зі свого боку, подякував Санду за рішення направити в Україну саперний підрозділ для допомоги з розмінуванням, а також за допомогу українцям, які виїхали до Молдови.
На думку президента, Україна та Молдова мають посилювати співпрацю в гуманітарній сфері, економіці, енергетиці, політиці, прикордонній співпраці та безпеці. Він, зокрема, прокоментував енергетичну співпрацю:
«Після успішного підключення енергосистем України та Молдови до загальної континентальної європейської енергосистеми ми сьогодні маємо безліч нових можливостей для роботи на ринку так званого енергетичного Євросоюзу і для двосторонньої співпраці. Наше спільне завдання – використати ці нові можливості максимально».
Президентка Молдови Мая Санду прибула з робочим візитом до Києва 27 червня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський очікує від Ради ухвалення євроінтеграційних законів «в пріоритетному порядку»