Секретар Ради безпеки і оборони України Олександр Турчинов назвав неправдивими заяви російського Міністерства оборони щодо того, що ракета, з якої в 2014 році над Донбасом було збито пасажирський «Боїнг» «Малайзійських авіаліній», нібито має українське походження.
«Заява Російської Федерації про нібито український слід ракети, яка збила МН17, – це черговий невдалий «фейк» Кремля для того, щоб прикрити свій злочин, який вже доведено як офіційним слідством, так і незалежними експертними групами», – сказав він агентству «Інтерфакс-Україна».
Як повідомляло Радіо Свобода 17 вересня начальник Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони Росії Микола Паршин заявив, що ракета зенітно-ракетного комплексу «Бук», якою було збито в 2014 р малайзійський «Боїнг» рейсу MH17, була вироблена в підмосковному Долгопрудному у 1986 році і відправлена до України, звідки більше не поверталася до Росії.
Докладніше про це: Збитий на Донбасі «Боїнг»: офіційні звинувачення на адресу Росії та реакція Кремля
Зі свого боку, глава Верховної Ради України Андрій Парубій також назвав озвучену росіянами інформацію неправдою.
«Це черговий інформаційний «фейк», і ми мали б уже здобути імунітет до них», – наголосив він, додавши: експерти довели, що саме російські військові «здійснили злочин тоді, і ця трагедія відбулася за вказівки російських військових».
Літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над зоною збройного конфлікту на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту.
Раніше і лідери країн ЄС закликали Росію визнати свою відповідальність у справі про катастрофу літака рейсу MH17.
Навесні міжнародна Спільна слідча група, в яку входять представники п’яти країн, опублікувала проміжну доповідь про катастрофу, з якої випливає, що «Боїнг» 17 липня 2014 року був збитий з установки «Бук», що належала 53-й зенітно-ракетній бригаді російської армії.
Конкретних винних осіб у доповіді не названо. Після публікації звіту Нідерланди й Австралія, які беруть участь в роботі слідчої групи, закликали Росію визнати свою відповідальність за катастрофу літака, жертвами якої стали 298 людей, переважно – громадяни Нідерландів.
У Москві з висновками слідства не згодні і стверджують, що воно ігнорує інформацію, надану російською стороною. У російських ЗМІ і заявах офіційних осіб називалися різні версії катастрофи, в якій звинувачували, зокрема, українських військових, проте в ході слідства вони не знайшли підтвердження.