У Румунії 15 серпня шостий день тривають антиурядові акції протесту. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, кілька сотень людей, попри спеку, зібралися біля будівлі уряду в Бухаресті, вигукуючи антиурядові гасла.
За акцією стежить поліція.
Тим часом уряд Румунії оголосив п’ятиденні вихідні, починаючи з 15 серпня. І попри те, що таке рішення було ухвалене кілька місяців тому, дехто з протестувальників різко критикував такий крок уряду, називаючи його «хабаром» державним службовцям.
Напередодні в Румунії порушили справу через ймовірне надмірне застосування сили поліцейськими до учасників масових антиурядових виступів минулого тижня, внаслідок чого сотні людей були поранені.
Your browser doesn’t support HTML5
Близько 80 тисяч людей – багато з них ті, хто живе за кордоном і повернулися, щоб узяти участь в акціях – вийшли на вулиці Бухареста 10 серпня, звинувачуючи уряд у корупції і закликаючи до його відставки.
Щоб розігнати демонстрантів, поліція застосувала водомети, сльозогінний газ, перцевий газ і кийки. Внаслідок сутичок, що спалахнули, понад 450 людей були поранені, зокрема і 30 поліцейських, близько 30 – арештували. Це викликало критику як всередині Румунії, так і з боку ЄС.
Читайте також: Після газу досі болить голова – журналіст Радіо Свобода з епіцентру протестів у Бухаресті
Крім того, прокуратура країни має намір проаналізувати відео з акцій, оприлюднене у соцмережах.
Президент Румунії Клаус Йоханніс розкритикував дії поліції і зажадав пояснення у Міністерства внутрішніх справ. Він також засудив дії активістів, які намагалися прорватися через поліцейські кордони і кидали в правоохоронців каміння.
Поліція заявляла, що відреагувала на протести «пропорційно», і звинувачувала у сутичках «хуліганів», які намагалися прорвати поліцейський кордон і кидали каміння в правоохоронців.
Владні нині в Румунії соціал-демократи, які прийшли до влади 2016 року, намагаються скасувати кримінальну відповідальність за деякі різновиди корупції, що раніше викликало масові демонстрації, які змусили партію відступити. Такі зміни різко критикували президент Йоханніс, а за кордоном Європейський союз, а також США.