Рубіо на слуханнях у Сенаті США охарактеризував Китай як загрозу

Марко Рубіо заявив це на слуханнях у Сенаті 15 січня, присвячених затвердженню його кандидатури.

Марко Рубіо заявив це на слуханнях у Сенаті 15 січня, присвячених затвердженню його кандидатури.

Обраний президентом США Дональдом Трампом кандидат на посаду головного американського дипломата Марко Рубіо заявив, що без швидких і суттєвих політичних змін Китай залишиться «найбільшою загрозою». Про це він сказав законодавцям під час слухань у Сенаті 15 січня, присвячених затвердженню його кандидатури.

«Якщо ми залишимося на тому шляху, яким ми йдемо зараз, то менш ніж через 10 років практично все, що має значення для нас у житті, буде залежати від того, чи дозволить нам Китай це мати чи ні. Все – від ліків від тиску, які ми приймаємо, до фільмів, які ми дивимося», – сказав Рубіо, додавши, що це неприйнятно.

Відповідаючи на запитання про НАТО – військовий альянс, який Дональд Трамп неодноразово критикував, Рубіо підтвердив його цінність, але зазначив, що США повинні вирішити, чи хочуть вони відігравати «головну оборонну роль», чи бути «опорою» проти агресії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рубіо заявив, що на поступки доведеться піти «як РФ, так і українцям»

Як пише «Голос Америки», Джейк Салліван та Майк Волц, радники з національної безпеки нинішнього та наступного президентів США не згадали про війну Росії проти України серед головних викликів для національної безпеки США.

Під час дискусії у Вашингтоні 14 січня, що символічно знаменувала передачу влади від представників адміністрації Джо Байдена, радники президентів окреслили головні виклики зовнішньої політики, з якими стикаються США на перехідному етапі.

Попри дружню атмосферу, дискусія показала розбіжності між баченням головних загроз представниками різних адміністрацій. Зокрема, за словами Саллівана, головною довгостроковою проблемою безпеки для США є Китай. Натомість номінований на посаду радника з нацбезпеки Майк Волц заявив, що головним викликом національній безпеці він бачить ситуацію на кордоні з Мексикою.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США переглядають ядерну стратегію на тлі посилення потенціалу Китаю і Росії – Пентагон