Головне управління розвідки Міноборони каже, що ідентифікувало особовий склад командування підрозділів 22-ї важкої бомбардувальної авіадивізії (вбад) командування дальньої авіації військово-повітряних сил військово-космічних сил ЗС РФ, «причетних до ракетних ударів по цивільній інфраструктурі України».
«До складу 22 вбад входять 121-й та 52-й важкі бомбардувальні авіаційні полки: 121 вбап – в/ч 85927, аеродром базування «Енґельс» саратовської області, стратегічні бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160; 52 вбап – в/ч 33310, аеродром базування «Шайковка» калузької області, дальні бомбардувальники Ту-22М3. Встановлено особовий склад дивізії, безпосередньо причетний до планування, організації та здійснення обстрілів території України крилатими ракетами повітряного базування Х-22/Х-32 (Ту-22М3) та Х-101/Х-555/Х-55 (Ту-95МС/Ту-160)», – зазначається у повідомленні ГУР.
У ГУР поінформували, що «саме ці льотчики є відповідальними за численні жертви і руйнування в Україні внаслідок злочинного ракетного терору, який вони проводять із території РФ».
«Зі списком ідентифікованих російських воєнних злочинців можна ознайомитися за посиланням», – кажуть у ГУР.
У воєнній розвідці запевнили, що «за кожен здійснений проти України воєнний злочин буде справедлива відплата».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У ГУР розповіли, чи знали про плани Росії щодо наступу на ХарківщиніРадіо Свобода наразі не може перевірити ці дані з незалежних джерел.
Раніше співробітники Головного управління розвідки Міністерства оборони України повідомили, що ідентифікували 29 осіб командного, льотного та технічного складу 44-го окремого авіаційного полку особливого призначення дальньої авіації Військово-повітряних сил Повітряно-космічних сил РФ. Саме цей підрозділ здійснює удари по Україні із застосуванням ракет «Кинджал».
Авіаційно-ракетний комплекс Х-47М2 «Кинджал» (бойова частина 500 кг, можливе ядерне озброєння) має на меті завдавання максимально швидких ударів на дистанції до 2000 кілометрів. Гіперзвукова швидкість польоту ракети на кінцевій ділянці досягається за рахунок розгону літака-носія до надзвукових параметрів (тобто МіГ-31К виконує роль «першого ступеня»).
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Уряд виділив на потреби ГУР майже 750 млн гривень