Росія продовжує поширювати дезінформацію на Форумі ОБСЄ – Британія

«Росія єдина, хто намагається захистити незаконне вторгнення в Україну» – представник Великої Британії Ніколас Окотт

Росія продовжує поширювати дезінформацію на Форумі ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки, заявляє Велика Британія.

«Минулого тижня ми слухали довгу російську заяву, укомплектовану слайдами, коли російська делегація намагалася захистити невиправдане. Російська заява свідчить про те, що Росію змусили незаконно вторгнутися в іншу суверенну країну всупереч міжнародному праву. Це мислення ґрунтується на хибному припущенні про те, що сила є правильною, і на абсолютній готовності Росії спотворювати реальність для власних цілей», – зазначив військовий радник делегації Великої Британії в ОБСЄ Ніколас Окотт, якого цитує пресслужба британського уряду.

За його словами, учасники Форуму постійно стають свідками «такої оманливої поведінки».

«Минулого тижня російський представник повідомила Форуму, що їй необхідно представити розлогу заяву, незважаючи на те, що вона отримала вказівки щодо часу, тому що «Росії потрібно збалансувати 40 хвилин, про які говорили інші країни». Якщо Росія відчуває потребу забезпечити баланс у питанні незаконного вторгнення в Україну, де інші голоси підтримки? Росія єдина, хто намагається захистити незаконне вторгнення в Україну», – зауважив Окотт.

Читайте також: Євросоюз запровадив санкції проти п’яти російських компаній за «інформаційні маніпуляції»

Представник Британії нагадав, що Росія також стверджувала, що «логіка Заходу – це просто ультиматуми».

«Як красномовно пояснив минулого тижня високоповажний представник Сполучених Штатів, єдиним ультиматумом, свідком якого став цей Форум, є безпрецедентні випадки, коли Росія двічі перешкоджала цьому Форуму прийняти порядок денний – і це перешкоджало Форуму виконувати свій мандат. Ми знову і знову бачимо зневагу, з якою Росія проводить цей Форум. Останніми тижнями ми закликали повернутися до зрілої дипломатії, але все ж піддаємося тим самим банальним, неточним і нестерпним образам. Тим часом Росія продовжує свою катастрофічну кампанію навколо міста Авдіївка», – додав він.

Москва публічно цю заяву Лондона не коментувала.

Представниця Росії на засіданні Форуму 18 жовтня повторила тези російської пропаганди щодо України, зокрема, згадала про «іноземних кураторів» України, «фіаско українського контрнаступу» та «київський режим, який веде війну проти мирного населення».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Члени проросійської партії AFD у Німеччині поширюють дезінформацію про українських біженців: встановлені факти

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнила майже усю окуповану до того частину Харківщини.

11 листопада українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.

Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були звільнені з-під російської окупації. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.

6 червня 2023 року була повністю зруйнована гребля Каховського водосховища (перебувала під контролем російської армії із початку березня 2022 року, а у жовтні була замінована окупантами), що призвело до затоплення великої території, людських жертв, знищення сільгоспугідь, забруднення Дніпра і Чорного моря. Україна назвала це екоцидом.

Загалом, за час повномастабної війни від 24 лютого 2022 року по кінець червня 2024 року ООН верифікувала дані про щонайменше 33 878 постраждалих цивільних, серед них 11 284 загиблих.

Реальна кількість втрат, зазначають експерти, набагато більша. Тільки під час блокади і бомбардування Маріуполя, як заявляє українська влада, могла загинути понад 20 тисяч людей.