Російська влада обговорює повернення обовʼязкового продажу експортерами валютного виторгу, повідомляє агенція Reuters із посиланням на пʼять неназваних джерел.
Влада намагається зупинити падіння рубля, що досяг позначки в 100 рублів за долар на тлі війни з Україною. Зусилля Центробанку, який підняв відсоткову ставку відразу з 8,5% до 12%, мали лише короткочасний вплив на динаміку курсу, стверджують співрозмовники агенції.
Обовʼязковий продаж валютного виторгу був запроваджений невдовзі після нападу Росії на Україну, щоб стабілізувати фінансову ситуацію з огляду на масштабні західні санкції. Пізніше її скасували.
Джерела Financial Times кажуть, що у владних колах обговорюють пропозицію зобовʼязати російських експортерів продавати до 80% свого виторгу в іноземній валюті впродовж 90 днів після постачання. Компанії, які проігнорують цю вимогу, втратять державні субсидії.
Інші заходи передбачають заборону на виплату дивідендів і надання кредитів за кордоном.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Банк Росії позапланово підвищив ключову ставку до 12% річнихПідвищення ключової ставки до 12% 15 серпня відбулося на тлі обвалу курсу рубля. 14 серпня на торгах Московської біржі долар та євро оновили максимуми з березня 2022 року. Долар перевищив 101 рубль, а євро – 110 рублів. Таким чином, з початку року рубль упав до долара більш як на 40%.
Експерти вважають, що рубль слабшає через те, що на внутрішній ринок надходить недостатньо валюти через скорочення експортного виторгу. При цьому є попит на валюту з боку імпортерів та великого бізнесу.