Москва твердить, що продовжить реалізовувати свої економічні проекти «незалежно від чиїхось санкцій», а європейці «залишаються в програші за всіма статтями». Про це заявило 21 грудня Міністерство закордонних справ Росії, реагуючи на запровадження американських санкцій, спрямованих проти будівництва газопроводу «Північний потік-2».
«Буде цікаво подивитися, наскільки реально суверенними європейські країни, від яких, як, наприклад, від Німеччини, сьогодні командним голосом з Вашингтона вимагають покірно фінансувати енергетичну галузь США, забувши про власні економічні інтереси», – ідеться в заяві МЗС Росії.
Швейцарська компанія Allseas повідомила про припинення участі у будівництві «Північного потоку-2» через ухвалення оборонного бюджету США, що передбачає санкції за участь у цьому будівництві.
«Allseas діятиме відповідно до норм законодавства та очікує вказівок, що містять необхідні нормативні, технічні та екологічні роз’яснення від відповідного органу США», – вказано в заяві на сайті компанії 21 грудня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія виплатить Україні 3 млрд доларів боргу перед «Нафтогазом» – ЄрмакПалата представників Конгресу США 11 грудня схвалила документ, який передбачає санкції проти ключових підрядників, які беруть участь у спорудженні газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік».
Сенат Конгресу США 17 грудня підтримав законопроєкт. Він набув чинності після того, як документ підписав увечері 20 грудня президент Дональд Трамп.
Санкції, що передбачають відмову у візах і заморожування американських активів підприємців і компаній, що беруть участь у проєкті, містяться в законі про оборонні витрати Сполучених Штатів.
Основним об’єктом санкцій є компанії, які здійснюють укладання труб на дні моря, зокрема, швейцарська компанія Allseas, якій належить найбільше в світі судно-трубоукладач Pioneering Spirit. Це судно завершує укладання останнього відрізка газопроводу «Північний потік-2», за яким у Німеччину надходитиме російський природний газ.