Москва нічого не знає про план мирного врегулювання на Донбасі, який, за словами голови Офісу президента України Володимира Зеленського Андрія Єрмака, був запропонований Берліном і Парижем і доопрацьований у Києві. Про це 10 березня заявив заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко.
«Який мирний план? Ми не знаємо нічого про мирний план, який запропонувала Франція і Німеччина. Перший раз чую», – сказав він у коментарі російській інформагенції ТАСС.
План мирного врегулювання на Донбасі, підготовлений Україною і західними партнерами, чекає, коли Росія або схвалить його, або заявить відкрито, що не хоче миру. Про це голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив 9 березня під час онлайн-дискусії на тему «Конфлікт на Сході України: перспективи на 2021 рік», організованої Німецьким товариством зовнішньої політики.
«Сьогодні на столі лежить конкретний план мирного врегулювання, запропонований Німеччиною і Францією, доопрацьований Україною, який, як ми вважаємо, відповідає духу «Мінська», відповідає нормам міжнародного права... Підкреслюю, план мирний – на столі... і ми дуже чекаємо такої ж позиції з боку РФ», – цитує слова Єрмака інформагенція «Укрінформ».
З висловлювань Єрмака незрозуміло, якими конкретно є нові пропозиції чи йдеться про реалізацію раніше досягнутих домовленостей.
Як стверджує голова Офісу президента, йдеться про створення так званих «кластерів», які можуть «стати в разі узгодження основою для дорожньої карти, яка закінчилася б встановленням світу на Донбасі, реінтеграцією окупованих територій і проведенням місцевих виборів».
Керівник ОП назвав найбільшим на сьогодні досягненням Мінського переговорного процесу багатомісячний режим припинення вогню, «на жаль, з елементами та фактами провокацій», які критично зросли в останні місяці.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: За два місяці в ході бойових дій на Донбасі загинули 11 військових – ЗСУВід початку війни на Донбасі в 2014 році укладено кілька угод про припинення вогню. Остання домовленість, яка набрала чинності 27 липня 2020 року, формально діє досі, але фактично бойові дії з різною інтенсивністю тривають.