Американські компанії можуть порушувати санкції, надаючи послуги, пов’язані з експортом російської нафти, яка надходить Східним нафтопроводом до далекосхідних портів Росії – про це йдеться в попередженні Міністерства фінансів Сполучених Штатів від 17 квітня.
За попередженням Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC), воно має інформацію про те, що нафта, яка експортується з тихоокеанських портів Росії, зокрема, порту Козьміно, може продаватися за цінами, що перевищують ліміт у 60 доларів за барель, встановлений західними країнами.
Читайте також: Експорт нафти з Росії повернувся до довоєнного рівня – звіт МЕА
Американські фірми, що надають послуги, можуть не знати, що вони порушують санкції, будучи введеними в оману експортерами, які надають сфальшовану інформацію про порти, де здійснювалося завантаження нафти, йдеться в документі.
OFAC вимагає від американських компаній проводити повну перевірку супровідної документації для того, щоб переконатися, що нафту, яка експортується з Росії, придбано за ціною, нижчою за 60 доларів за барель. Особи та компанії, викриті у свідомому порушенні санкцій, можуть зазнати кримінального та цивільного переслідування, попереджає Управління.
Це таке перше попередження, оприлюднене міністерством фінансів США.
Читайте також: Росії не вистачає техніки для ведення війни проти України через санкції – Мінфін США
У січні 2023 року набули чинності обмеження на ціни російської нафти, що експортується танкерами, запроваджені Євросоюзом та країнами-членами Групи семи (G7) у відповідь на російське вторгнення в Україну. Мета санкцій – скоротити валютні доходи Росії, завдяки яким Кремль фінансує війну в Україні.
Згідно з останніми даними, ці санкції мали відчутний ефект, скоротивши нафтові доходи Росії більш ніж на 40 відсотків порівняно з минулим роком. Водночас обсяги експорту нафти з Росії повернулися до довоєнного рівня, повідомила днями Міжнародна енергетична агенція.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Росія програла енергетичну війну проти України і ЄС»: Європа взяла курс на відновлювальну енергетику