Росія внесла Гельсінську комісію США до списку «небажаних» організацій

Гельсінська комісія – організація, створена американським урядом для міжнародного співробітництва у галузі прав людини, військової безпеки та економічної взаємодії

Генеральна прокуратура Росії внесла до списку так званих небажаних організацій Гельсінську комісію Сполучених Штатів, повідомляє російська служба Радіо Свобода 25 грудня.

Це організація, створена американським урядом для міжнародного співробітництва у галузі прав людини, військової безпеки та економічної взаємодії.

Діяльність комісії буде заборонено в Росії, за співпрацю з нею росіянам може загрожувати кримінальне переслідування.

Як зазначено у рішенні Генпрокуратури, діяльність комісії «спрямована на дестабілізацію суспільно-політичної обстановки в Росії, члени організації масово поширюють матеріали, що дискредитують зовнішню та внутрішню політику керівництва нашої країни, роботу правоохоронних органів та судової системи».

У травні 2023 року комісія офіційно звернулася до президента США Джо Байдена з проханням дозволити передачу Україні балістичних ракет ATACMS. Коли у вересні 2023 року адміністрація Байдена схвалила постачання ATACMS Україні, комісія привітала це рішення.

Читайте також: РФ визнала небажаною організацію Help Heroes of Ukraine

Гельсінська комісія США (офіційна назва – «Комісія з безпеки та співробітництва в Європі») була заснована в 1976 році. Її завдання – стежити за виконанням країнами Гельсінських угод 1975 року про співробітництво та дотримання територіальної цілісності та суверенітету країн. Угоду підписали глави 35 держав. Серед них були всі держави Європи, які існували на той момент (включаючи СРСР), крім Албанії, а також США і Канада.

Як уточнює російське видання «РБК», восени комісія Держдуми РФ з розслідування зовнішнього втручання визнала доповідь Гельсінської комісії про політику США щодо Європи та Євразії «посібником із втручання у справи суверенних держав та підготовки кольорових революцій».

Закон про небажані організації діє у Росії з 2015 року. Робота структур, які влада вносить до відповідного реєстру, у країні заборонена. За участь у діяльності небажаної організації загрожує штраф, а за повторного епізоду – до чотирьох років позбавлення волі. При цьому формулювання, що саме може вважатися участю, в законі є розпливчастим.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Іноземні війська та «стіна дронів» на кордоні з РФ: країни Балтії готуються до нападу Росії