Всім співробітникам російських органів примусового виконання дозволили застосовувати фізичну силу, спецзасоби та зброю. Відповідний законопроєкт 24 липня схвалила Державна дума – одразу у другому та третьому читаннях, передає російська служба Радіо Свобода. Раніше таке право пристави мали лише для забезпечення правопорядку в судах.
Крім того, за новим законом, усі пристави матимуть право вести фото- та відеозйомку, а також звукозапис для фіксації можливих правопорушень.
Пристави будуть зобов’язані попереджати про намір застосувати силу чи зброю, а також надавати першу допомогу постраждалим від їх дій. При цьому, як зазначено в законопроєкті, пристави не нестимуть відповідальності за шкоду, заподіяну громадянам та організаціям при застосуванні сили, спецзасобів чи зброї, якщо вони застосовувалися на законних підставах.
Читайте також: Замість 200-х. Як Росія виловлює і відправляє на фронт трудових мігрантів
Фізичну силу та спецзасоби приставам дозволяється застосовувати для відбиття нападу та для припинення опору при затриманні, доставці до відділення внутрішніх справ або до суду, а також під час супроводу іноземців, які підлягають примусовому видвореню. Спецзасоби – це гумові палиці, наручники, електрошокери та сльозогінний газ. Їх заборонено застосовувати проти вагітних, дітей та інвалідів, а також проти осіб, які вчинили незаконні дії ненасильницького характеру.
Новий закон дозволяє приставам застосовувати вогнепальну зброю для захисту учасників судових процесів, відбиття нападу, запобігання втечам та при затриманні осіб, спійманих при скоєнні тяжких злочинів.
Законопроєкт про розширення прав судових приставів було внесено до Держдуми в квітні, раніше його схвалив російський уряд.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Помилувані Путіним: які злочини в Росії вчиняють «зеки», які повернулися із війни проти України