Росія: експертиза підтвердила, що контракт за загиблого строковика з Сахаліну підробили

Російський солдат стровокової служби Микита Молочковський. Про загибель військовослужбовця у жовтні цього року повідомив голова Сахалінської області РФ Валерій Лимаренко

Інститут судових експертиз і криміналістики визнав підробленим підпис у військовому контракті з Міноборони Росії на ім’я 20-річного строковика з Сахалінської області РФ Микити Молочковського, пише проєкт Радіо Свобода Сибір.Реалії з посиланням на джерела, знайомі зі справою.

У грудні 2023 Молочковський подав до суду, заявивши, що підпис у контракті з Міноборони РФ за нього поставив командир. Відразу оскаржити підроблений підпис строковику не вдалося – його відправили на війну проти України, де він загинув. Після смерті Молочковського його родичі отримали повідомлення з військового управління Слідчого комітету РФ про те, що кримінальну справу за позовом строковика закрили.

«Уявляєте, що творять? Закрили кримінальну справу щодо підробки підпису, коли експертиза, яка доводить фальсифікацію, вже готова», – заявили рідні Молочковського.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Мамо, я потрапив у полон, нас на х***й кинули!» Як російські строковики здавались ЗСУ

Про загибель військовослужбовця у жовтні цього року повідомив голова Сахалінської області РФ Валерій Лимаренко. За словами родичів загиблого, Молочковський не хотів їхати на війну і після строкової служби планував повернутися додому.

Микита Молочковський – із родини нівхів, представників малого корінного народу РФ.

Раніше повідомляли, що в жовтні 2024 року солдатам строкової служби з Челябінської області Росії прийшли виплати за укладення контракту з Міноборони РФ. Солдати стверджують, що нічого не підписували і не збираються воювати. Влада регіону після резонансу назвала масові перекази коштів «технічним збоєм».

Командування РФ регулярно примушує російських строковиків до підписання контрактів, у тому числі тих, хто нещодавно повернувся з полону після наступу ЗСУ в Курській області Росії. Правозахисники при цьому радять не бояться погроз і відмовлятися від контрактів – за відмову їх підписувати нічого не загрожує.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Відправлять штурмувати Запоріжжя, Павлоград». Росія почала осінній призов в окупації. Як це відбувається