Нафтогазові доходи Росії у січні й лютому цього року знизилися майже наполовину порівняно з тим самим періодом минулого року, повідомило Міністерство фінансів Росії. Причиною такого зниження є зниження цін на нафту марки Urals і різке скорочення експорту природного газу. Загалом доходи бюджету Росії на початку цього року – на 25 відсотків менші, ніж торік.
Мінфін Росії опублікував попередню оцінку виконання федерального бюджету за січень і лютий цього року. За даними відомства, нафтогазові доходи знизилися на 46 відсотків порівняно з початком 2022 року.
Скорочення експорту газу зумовлене як економічними санкціями, запровадженими проти Росії країнами Євросоюзу, так і відмовою самої Росії постачати енергоносії «недружнім» країнам і зупинкою газопроводу «Північний потік».
За даними агентства Bloomberg, російська нафта сорту Urals торгується зараз наполовину світових цін – менше ніж 38 доларів за барель. Російський віцепрем’єр Олександр Новак повідомив, що у березні Росія скоротить видобуток нафти на 500 тисяч барелів на добу. Раніше російська влада заявляла, що не продаватиме енергоносії в країни, які ввели стелю цін на них.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія припинила постачання нафти до Польщі трубопроводом «Дружба»