У столиці Росії Москві за перші шість місяців цього року за статтею про порушення порядку проведення мітингів і пікетів були засуджені понад шість тисяч осіб, випливає з даних, опублікованих московським управлінням судового департаменту Верховного суду Росії.
Всього московські суди розглянули 6 тисяч 727 таких справ. Тільки 45 із них були припинені. Ще 625 протоколів повернули в поліцію для усунення недоліків.
90 відсотків з усіх розглянутих справ закінчилися обвинувальними постановами. Загальна сума штрафів, накладених на обвинувачених за статтею про мітинги, склала за пів року майже 66 мільйонів рублів (близько 900 тисяч доларів).
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мирні протести в Росії стали майже неможливими – Amnesty InternationalПравозахисний проєкт «ОВД-Инфо» окремо відзначає різке зростання судових рішень, пов’язаних з арештами. Якщо в 2019 році в Москві заарештували всього чотири відсотки з усіх засуджених за участь в акціях протесту, то за перші шість місяців цього року частка арештів склала 21 відсоток.
На початку літа соціологи російського «Левада-центру» зафіксували зниження протестних настроїв росіян у порівнянні з січнем 2021 року.
Згідно з даними опитування, проведеного в травні, 28 відсотків росіян повідомили, що вважають можливими масові протести з політичними вимогами. У січні так відповіли 43 відсотки респондентів.
У кінці січня – на початку лютого в Росії пройшли несанкціоновані акції протесту на підтримку опозиціонера Олексія Навального. Були затримані близько 10 тисяч людей. При цьому поліція й ОМОН діяли вкрай жорстко, били демонстрантів кийками, застосовували електрошокери. Затримані скаржилися на тортури в поліції, нелюдські умови утримання в спецприймальниках.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Левада-центр» повідомив про зниження протестних настроїв у Росії