Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій заявляє, що Україна у співпраці з міжнародними партнерами розглядатиме питання посилення санкцій проти осіб, причетних до переслідувань Православної церкви України на території анексованого Криму.
«Ухвала Верховного суду Росії про відмову переглядати рішення про виселення громади ПЦУ з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в тимчасово окупованому Росією Сімферополі свідчить про утиск релігійних прав громадян України з боку окупаційної «влади» півострова. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України засуджує такі дії РФ і вимагає поновити кримську громаду ПЦУ у її правах», – йдеться в заяві відомства від 5 серпня.
«Росія незаконно привласнила і розпоряджається майном кримської громади Православної церкви України, чим порушує норми міжнародного права», – заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасового окупованих територій України Ігор Яременко.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія порушує свободу віросповідання в анексованому Криму – звіт Держдепартаменту СШАЗа його словами, витіснення української церкви з тимчасово окупованого Росією Кримського півострова є проявом слабкості держави-окупанта й «отримає належну відповідь України».
Раніше МЗС України засудило виселення ПЦУ з собору в окупованому Сімферополі.
4 серпня Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі.
Your browser doesn’t support HTML5
У цьому соборі проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла в Православну церкву України (ПЦУ).
Підконтрольне Росії Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «У боротьбі проти ПЦУ Москва ще більше заганяє себе у пастку»