Росія «буде захищати» своїх громадян, якщо військові дії на Донбасі відновляться – заступник голови адміністрації Путіна

Натомість в Офісі президента України у відповідь на слова Дмитра Козака (на фото) заявили, що Київ не зацікавлений в ескалації військового протистояння, хоча українська армія готова до будь-якого розвитку подій

Заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив, що в разі відновлення масштабних військових дій на Донбасі Росія буде змушена стати на захист своїх громадян.

«Сьогодні все залежить від того, який масштаб буде у пожежі. Якщо там буде, як каже наш президент, Сребрениця (місто, в якому в 1995 році в ході наступу армії боснійських сербів було розстріляно близько 8 тисяч чоловіків і хлопчиків із громади боснійських мусульман – ред.), ми, мабуть, будемо змушені стати на захист», – сказав Козак на сесії спільного проєкту Інституту світової економіки і міжнародних відносин РАН і групи «Інтерфакс» «Росія і світ: професійна розмова».

Він також заявив, що початок бойових дій означатиме «початок кінця України».

В Офісі президента України у відповідь на це заявили, що Київ не зацікавлений в ескалації військового протистояння. Українська армія готова до будь-якого розвитку подій, але дипломатичний шлях залишається державним пріоритетом, сказав радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в коментарі агентству «Укрінформ».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Меркель закликала Путіна зменшити чисельність російських військ біля кордону з Україною

«Україна цінує кожне життя своїх громадян, і тому для нас загострення ситуації на Донбасі – це дійсно серйозно. Це не риторика, не пропаганда і не дипломатичні ігри. А ось те, що Росія використовує загибель людей для чергових політичних маніпуляцій, – весь світ чітко бачить», – сказав він.

За словами Подоляка, Україну не здивувати «загрозливою риторикою з Москви».

«Для чого це їм потрібно? Дуже просто: їхня машина пропаганди працює на посилення напруження ситуації і на посилення тиску», – додав радник керівника ОП.

Цей тиск, за його словами, спрямований не тільки на Україну, а й на інших учасників «нормандського формату», і на всі ті країни, які підтримують територіальну цілісність України.

За останніми даними, жителям нині непідконтрольних уряду України територій видали вже кілька сотень тисяч паспортів Російської Федерації.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські військові отаборилися з технікою неподалік кордону України – CIT

30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що Росія під виглядом підготовки до стратегічних навчань «Запад-2021» стягує зі всієї території тактичні групи до східних кордонів України. У Кремлі заявили, що пересування російської армії територією Росії не повинне викликати занепокоєння інших країн, зокрема України.

Західні союзники України висловили їй свою підтримку. Зокрема, 2 квітня відбулася телефонна розмова президентів США і України Джо Байдена та Володимира Зеленського. За повідомленням Білого дому, «президент Байден підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України в умовах агресії Росії на Донбасі та в Криму».

Пізніше верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель теж запевнив владу України «у непохитній підтримці ЄС» на тлі агресії з боку Росії.

Про підтримку України на тлі подій на кордоні та на Донбасі висловили також у НАТО.