Москва приєдналася до Тегерана, критикуючи санкції проти Ірану, які залишаються в силі, незважаючи на зрив угоди, спрямованої на обмеження його ядерної програми.
Після зустрічі заступників міністрів закордонних справ у Тегерані МЗС Росії заявило, що Москва і Тегеран одностайно вважають, що невиконання угоди сталося через політику «максимального тиску», якої дотримувалися США та інші країни після того, як тодішній президент США Дональд Трамп вийшов з угоди в 2018 році, залишивши в силі економічні санкції.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія та Іран посилюють військово-економічну співпрацю – ISWІран відповів на вихід США прискоренням своєї ядерної програми.
У вересні минулого року МАГАТЕ заявляло, що, на його думку, Іран збільшив свої запаси високозбагаченого урану до рівня, який на один короткий технічний крок відділяє його від можливості виробляти зброю.
У червні МАГАТЕ засудило Іран за сліди урану, які були знайдені на трьох незаявлених об’єктах у 2019 році.
Іран відкинув заяву відомства як «політизовану» та відповів видаленням камер спостереження на ключових об’єктах, позбавивши учасників переговорів щодо ядерної угоди актуальної інформації про програму країни зі збагачення урану.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США бачать більше ознак оборонної співпраці Росії та Ірану