Росія й Іран розробляють плани щодо організації роботи на російській території підприємства з виробництва близько шести тисяч безпілотників іранської розробки, подібних до тих, що Москва застосовує при ударах по об’єктах в Україні, йдеться у публікації газети The Wall Street Journal, яка посилається на офіційних осіб однієї із країн-союзниць США.
За словами співрозмовників видання, Москва і Тегеран намагаються створити швидший безпілотник, який буде менш вразливим для української системи протиповітряної оборони.
У грудні минулого року адміністрація американського президента Джо Байдена попереджала, що Москва й Тегеран розглядають можливість будівництва у Росії спільної лінії з виробництва дронів. Тепер, за словами пов’язаних із Вашингтоном офіційних осіб, переговори переросли у конкретні плани – із візитом 5 січня до міста Єлабуга, у Татарстані, іранської делегації. Там її члени відвідали порожній майданчик, де в майбутньому планується звести завод.
Читайте також: Розслідувачі назвали імена військових РФ, які є інструкторами з використання іранських дронів
Очолював делегацію Ірану бригадний генерал Абдолла Мехрабі, який входить до керівництва аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції, а також Гассем Дамавандян, керуючий директор компанії Quds Aviation Industry – підприємства, яке, за оцінками США, відіграє ключову роль у виробництві іранських безпілотників.
Російські й іранські представники на запити газети про коментар не відповіли, зазначає The Wall Street Journal.
Київ і Захід звинувачують Москву в застосуванні іранських дронів-камікадзе «Шахед» під час ударів по цивільних об’єктах під час війни. За даними американської сторони, Тегеран вже передав Москві сотні безпілотників, які Росія використала для ударів, зокрема, по цивільних цілях в Україні. Росія звинувачення відкидає.
У листопаді минулого року Іран вперше визнав постачання безпілотників Росії, але стверджує, що їхню обмежену партію було відправлено ще до повномасштабного вторгнення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Передача системи Patriot – це довіра з боку США до ЗСУ й України: експерти про значення такого кроку