Голосування на виборах до Державної думи, нижньої палати парламенту Росії, буде тривати три дні – з 17 до 19 вересня. Рішення про це ухвалила Центральна виборча комісія країни.
За словами голови ЦВК Елли Памфілової, рішення ухвалили через епідемію COVID-19 «з урахуванням рекомендацій Росспоживнагляду, опитувань громадської думки, дискусії з експертною спільнотою».
Голова Росспоживнагляду Анна Попова заявила, що «голосування протягом трьох днів дозволить уникнути ризиків інфікування». Вона додала, що важливо домогтися того, щоб всі учасники виборів були щеплені.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія: суд визнав структури Навального «екстремістськими організаціями»Памфілова визнала, що працювати три дні поспіль спостерігачам на виборах буде непросто, і сказала, що для них створять «комфортні умови».
Вперше голосування протягом кількох днів у новітній історії Росії проводили в минулому році, коли ухвалювали поправки до конституції. Тоді голосування тривало цілий тиждень, що теж пояснювали епідемією коронавірусної інфекції. Після цього був хувалений закон, що дозволяє голосувати кілька днів і на виборах у Держдуму.
Президент Росії Володимир Путін підписав напередодні указ про призначення виборів Думи на 19 вересня.
Половину депутатів оберуть в одномандатних округах, половину – за партійними списками. Брати участь у виборах мають право понад 30 партій, але тільки 14 із них – без збору підписів.
Одночасно з виборами до Держдуми мають відбутися прямі вибори голів дев’яти суб’єктів РФ і 39 регіональних парламентів.
У кінці травня Держдума Росії ухвалила закон, який забороняє причетним до діяльності «екстремістських організацій» брати участь у виборах. А 9 червня Московський міський суд визнав екстремістськими організаціями заснований опозиціонером Олексієм Навальним Фонд боротьби з корупцією, а також штаби Навального і організацію «Фонд захисту прав громадян» і заборонив їхню діяльність у Росії.
Тепер прихильники Навального і навіть ті, хто не працював в ФБК або штабах, не зможуть балотуватися на виборах будь-якого рівня, якщо їхні дії будуть визнані підтримкою екстремістської організації.
Через ухвалення цих законів соратниця опозиціонера Олексія Навального Любов Соболь зупинила свою передвиборну кампанію на виборах у Держдуму. Вона пояснила, що в нинішній ситуації вона не може гарантувати безпеку своїм волонтерам, працівникам і жертводавцям на виборчій кампанії, бо всі дані цих людей будуть у держави.
За останні 14 років у Росії не допустили на вибори 120 тисяч кандидатів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін підписав закон про заборону обиратися «причетним до екстремізму»