Росія 7 листопада офіційно вийшла зі знакового безпекового договору, який обмежує ключові категорії звичайних збройних сил, звинувативши США в підриві безпеки після Холодної війни через розширення НАТО.
Договір про звичайні збройні сили в Європі підписали 1990 року в Парижі представники 16 країн НАТО і шести країн Організації Варшавського договору.
Угода встановлювала обмеження розмірів звичайних збройних сил і визначала граничні чисельності звичайних озброєнь, розгорнутих сторонами у Європі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін підписав закон про денонсацію Росією Угоди про обмеження озброєнь у ЄвропіДокумент оновили 1999 року, але його ратифікували лише чотири учасники – Москва, Київ, Астана й Мінськ.
У 2007 році президент Володимир Путін підписав указ про припинення дії договору і пов’язаних із ним міжнародних документів доти, доки його не ратифікують країни НАТО.
Альянс тоді заявив, що дії Москви не сприяють забезпеченню безпеки в Європі.
Більш ніж через рік після повномасштабного вторгнення РФ в Україну президент Росії Володимир Путін у травні підписав документ про денонсацію договору.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Це серйозний крок назад» – ЄС відреагував на вихід РФ з договору про заборону ядерних випробувань