У складі спецслужб Росії діють окремі підрозділи, які проводять підривні та деструктивні інформаційні операції щодо України, заявив начальник управління департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в рамках форуму «Україна 30. Культура і ЗМІ. Туризм».
«Є визначені підрозділи, спеціалізація яких – конкретно Україна. Тобто це їхня робота, люди за це отримують заробітну плану, інші засоби: це можуть бути державні і недержавні медіаресурси. Є конкретна сила, яка сьогодні нам протистоїть», – сказав Вітюк.
Він додав, що вдалось зібрати доказову базу, яка свідчить про координацію Росією дій низки організацій, що здійснювали кібератаки на інформаційні ресурси українських органів державної влади.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В СБУ розповіли, скільки проваджень відкрили за фактом кіберзлочинів у 2021 роціЗагалом за 2020 рік департамент кібербезпеки СБУ заблокував понад дві з половиною тисячі спільнот у соціальних мережах з мільйонною аудиторією, понад 20 ботоферм з потужністю більш ніж 60 тисяч акаунтів та нейтралізував понад 600 кібератак і кіберінцидентів на інформаційні ресурси органів державної влади. Окрім того, деяким блогерам та організаторам Телеграм-каналів оголошено про підозри за звинуваченнями у державнй зраді та порушенні рівноправності громадян, додав Вітюк.
Російська сторона зазвичай не коментує заяв СБУ про кібервтручання в українську мережу.
Служба безпеки України раніше також повідомила, що торік нейтралізувала 600 кібератак і кіберінцидентів на інформаційні ресурси органів влади та об’єкти критичної інфраструктури. Наприкінці лютого цього року повідомлялось про п’ять кримінальних проваджень за фактом незаконного втручання в роботу комп’ютерних мереж.