У Росії прокуратура Санкт-Петербурга подала до Жовтневого районного суду адміністративний позов із вимогою оголосити журналіста Олександра Невзорова та його дружину Лідію Невзорову «екстремістським обʼєднанням», розповів 21 травня в телеграмі юрист Олексій Прянишников.
За його словами, відомство вимагає вилучити в дохід держави все нерухоме майно подружжя – у власності Невзорових є три земельні ділянки. При цьому Прянишников стверджує, що прокуратура також вимагає вилучити будинок матері Лідії. «Теща (Невзорова), щоправда, до екстремістського обʼєднання не входить. Але прокуратуру ця нестиковочка не турбує», – написав юрист.
Він також зазначив, що прокуратура впродовж року безрезультатно намагалася вилучити у Невзорових землю за цивільними позовами. Нове звернення відомства Прянишников вважає випробуванням «універсальної схеми відбирання власності у інакодумців». «Ймовірно, Невзорови – перші ластівки. Механізм на них буде відпрацьовано та запущено в серію», – додав він.
Видання «Фонтанка» уточнює, що прокуратура раніше позивалася проти журналіста до Приморського районного суду. Відомство вимагало вилучити земельні ділянки Невзорова у селищі Лисячий Ніс, оскільки угоди щодо їхньої купівлі нібито були оформлені неправильно. Як пише видання, ці справи довго не могли вийти зі стадії попередніх слухань, а на останньому засіданні представник прокуратури попросила припинити розгляд справи, оскільки відомство подало ще один позов до іншого суду. За даними «Фонтанки», разом із новим позовом прокуратура направила клопотання про розгляд у закритому режимі.
Сам Невзоров заявив, що майно, яке залишилося в Росії, його не хвилює, а з країною він нічого спільного мати не хоче. Також він зазначив, що запропонований прокуратурою «правовий механізм» може стосуватися всіх. «Усі гадали, як саме режим… мститиметься тим, хто розповідає про війну та деградацію Росії. Усе виявилося простіше простого. З фантазією у прокуратури погано. Треба просто обізвати і на підставі цієї обзивалки — забирати. Стосуватиметься це всіх інакодумців, вільнодумців та ворогів дебільного режиму Путіна», – написав журналіст у своєму телеграм-каналі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Росії журналіста заочно засудили до 8 років колонії за повідомлення про війнуУ березні 2022 року проти Олександра Невзорова порушили кримінальну справу за звинуваченням у поширенні «фейків» про російську армію. Як стверджував Слідчий комітет РФ, журналіст опублікував у соцмережах «наперед неправдиву інформацію» про обстріл російськими військовими пологового будинку в Маріуполі та вбивства мирних жителів у Бучі. Після цього в Росії заблокували сайт Невзорова, а його включили до реєстру «іноземних агентів». У травні журналіста оголосили в розшук, а в лютому 2023-го суд у Москві заочно засудив Невзорова до восьми років позбавлення волі у справі про «фейки».
Невдовзі після початку війни Невзорови виїхали з Росії. У червні 2022 року стало відомо, що вони отримали громадянство України. За словами радника міністра внтрішніх справ України Антона Геращенка, громадянство Невзорову та його дружині надано «за видатні заслуги перед країною».