Наразі біля кордонів України розміщені близько 130 тисяч російських військових, і ця цифра співмірна з показниками квітня минулого року. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков під час години запитань до уряду в парламенті 28 січня.
Він нагадав, що в грудні 2021 року повідомляв про початок зимового навчального періоду в Росії.
«На початку грудня ми спостерігали за 41 батальйонними тактичними групами та іншими підрозділами російської армії, які нараховували 94 тисяч осіб. З авіаційною та морською компонентою це було близько 110 тисяч. Зараз ми спостерігаємо за частинами, які нараховують близько 112 тисяч осіб, а з морською та авіаційною компонентою це близько 130 тисяч осіб», – сказав Резніков.
Читайте також: Війни не буде? Експерти про результати «нормандських» переговорів та відповідь США на ультиматум Росії
Очільник Міноборони додав, що в квітні 2021 року акумульований Росією бойовий компонент складав 126 тисяч людей.
«Отже, кількість тоді і зараз співмірна. Неспівмірна реакція. Також відзначу, що Росія стягнула на 300 танків більше, ніж навесні. Але кількість сучасних протитанкових засобів, які сьогодні є в наших військових – це і «Стугна», і «Корсар», Javelin і NLAW, на порядок більша, ніж кількість потенційних мішеней», – заявив міністр.
Він додав, що не може озвучити точну цифру отриманої військової допомоги, але назвав її «більш оптимістичною», ніж поширені в медіа дані.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Switchblade від США. Чим готова бити Україна: уся збройова допомога (оновлюється)Також, за словами міністра, українські військові спостерігають за переходом шести великих десантних кораблів з Північного та Балтійського флотів Росії, які увійшли до Середземного моря і можуть увійти до Чорного.
«Ми знаємо, які підрозділи морської піхоти в них на борту, і ще краще про це знає авіаносна група Військово-морського флоту США. Хочу підкреслити, наші військові прораховують всі можливі сценарії, в тому числі найгірші», – додав Резніков.
Він уточнив, що оцінка термінів можливої ескалації з боку військових – це, як правило, «один із можливих, але необов’язкових сценаріїв».
Читайте також: США наступного тижня скликають засідання Ради безпеки ООН через Україну
«У грудні я вам казав, що наприкінці січня ми очікуємо зростання загроз. Тому наше завдання – сконцентруватися на підготовці спільної з міжнародними партнерами відповіді на ці виклики», – сказав міністр.
Західні ЗМІ повідомляють про підготовку ймовірного вторгнення Росії в Україну з осені 2021 року через високу концентрацію російських військ біля кордонів. Російська влада заперечує можливість вторгнення і заявляє, що переміщення військових усередині країни – це «суверенне право» Росії.