Завдяки застосунку «Резерв+» із безпідставного «розшуку» зняли 710 тисяч громадян, повідомила 29 травня у фейсбуці заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.
Вона порадила авторизуватися в застосунку повторно, щоб побачити свій оновлений статус.
«Застосунок «Резерв+» звернув нашу увагу на прогалини у реєстрі «Оберіг». Одна з них – добре відомий вам статус «в розшуку», який безпідставно відображався у 710 000 громадян», – написала Черногоренко.
Вона пояснила, чому громадяни мали такий статус.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Міноборони: розсилати повістки через «Резерв+» поки не планують«Якщо людина порушувала правила військового обліку, наприклад, ігнорувала «повістки», ТЦК зверталось до Національній поліції. Але фактично кількість таких звернень становить близько 25%. Згідно з законодавством, такий «розшук» мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін – 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення. Так, статус «в розшуку» безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно», – зазначила заступниця міністра.
Вона додала: якщо людину зняли з «розшуку», до ТЦК звертатися не потрібно.
Напередодні в Міноборони заявили, що поки не планують розсилати повістки через мобільний застосунок «Резерв+». Там також нагадали, що свої дані, згідно з новими нормами мобілізації в Україні, які набули чинності з 18 травня, оновили вже понад один мільйон 250 тисяч військовозобов’язаних, із них 1,1 мільйона – через застосунок «Резерв+».
18 травня набув чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані – номер мобільного телефону, фактична адреса проживання та email (за наявності). Це потрібно зробити до 16 липня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Черги, затримання, повістки. Що не так із роботою ТЦК?