У застосунку «Резерв+» у жовтні почне працювати сервіс рекрутингу, в доступі будуть актуальні вакансії у військових частинах, повідомляє Міністерство оборони України.
Новий сервіс анонсувала заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко під час виступу на конференції IT Arena у Львові.
За її словами, «це значно розширює лінійку сервісів, які надає Міноборони військовим та цивільним особам».
«Ми ставили перед собою амбітну мету, щоб застосунок «Резерв+», крім базової функції оновлення даних, став інструментом, де військовозобов’язаний, призовник чи резервіст міг розв'язати свої питання у кілька кліків. І відкриття можливості обрати собі місце служби – один із важливих кроків, які ми робимо для цього. Поступово ми будемо покращувати функціонал сервісу. Тож чекатимемо відгуків користувачів про свій досвід», – зазначила Черногоренко.
Відомо, що сервіс рекрутингу у «Резерв+» допоможе користувачам обрати посади, які найбільше відповідають їхньому досвіду, вмінням і вподобанням.
Як зауважили в Міноборони, будуть доступні як бойові, так і небойові позиції.
На початку пошуку вакансії користувачам слід заповнити невелику анкету. На основі цієї інформації та обраних навичок система запропонує найбільш відповідні варіанти. Застосунок міститиме детальний опис вакансій, зокрема інформацію про бригади, їх командування, досягнення й публікації у ЗМІ.
Застосунок «Резерв+» почав працювати 16 травня, у день, коли набув чинності новий закон про мобілізацію. За цей час завдяки йому понад три мільйони українців змогли оновити дані і згенерувати військовий електронний документ.
18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».
Військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Міноборони пропонує дозволити ставати на військовий облік онлайн без медогляду