У Литві референдум не змінив статтю конституції, яка фактично забороняє друге громадянство. За поправку не проголосувала потрібна кількість виборців, випливає з попереднього підрахунку голосів, опублікованого Головною виборчою комісією.
У референдумі взяли участь близько 59% громадян, із них за зміну конституції проголосували близько 74%. Це менше, ніж потрібні згідно із законом голоси більш як половини громадян із виборчим правом.
12-та стаття конституції, яку спробували змінити на голосуванні, декларує, що ніхто, за винятком окремих випадків, не може бути одночасно громадянином Литовської Республіки та іншої держави. Громадянство автоматично припиняється, якщо емігранти отримують новий паспорт за новим місцем проживання.
Проблема актуальна на тлі минулої хвилі масової еміграції. З 1991 року країну залишило близько мільйона жителів, розповідало Литовське національне радіо та телебачення: це близько 30% населення.
У 2019 році литовці вже голосували за зміну цієї статті конституції. Тоді прихильникам поправки також не вдалося отримати потрібної кількості голосів.
12 травня в Литві відбувся також перший тур виборів президента. Чинний президент Гітанас Науседа і голова уряду Інгріда Шимоніте вийшли до другого туру.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Литва: президент Науседа і премʼєрка Шимоніте вийшли до другого туру виборів глави держави